• Adolf Hoffmeister

    (1902-1973)

    G.K. Chesterton: Klub podivných živností

    No.: 511

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, vyd. L. Kuncíř, Praha, 1928, ex. 6/10 na ručním papíře Van Gelder, plkžn. převazba, pův. ob. vevázána vzadu, 148s., drobně odřené desky, jinak velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the constituent member of Devetsil, ex-commisary of UNESCO

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Marie Čermínová Toyen

    (1902-1980)

    Arthur Kunhert: Paganini

    No.: 512

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, upr. Toyen, vyd. R. Škeřík, Praha, 1931, ex. 33/40 na holandském papíře Van Gelder (celkem 440 výtisků), ed. Symposion, sv. 57, pův. nakl. clkžn. vazba se zlacením, 253s., místy odřené desky, jinak velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Michael Florian

    (1911-1984)

    Robert Louis Stevenson: Putování s oslicí do hor

    No.: 513

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, dřevoryty vyzd. M. Florian, vyd. Jan V. Pojer, Brno, 1948, ex. 385/400 na dílovém antiku (celk. 1000 výtisků), ed. Atlantis, upr. Fr. Balcar, volné archy v ob., 180s., flíčky na hřbetu obálky, lehce zažloutlý papír, jinak dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Bílek

    (1872-1941)

    Jan Amos Komenský: Kšaft umírající matky Jednoty Bratrské

    No.: 514

    Auction price: 900 CZK (38 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, dřevoryty a vazba Fr. Bílek, vyd. Karel Reichl, Praha, 1927, tisk Kryl a Scotti v Novém Jičíně, vázal Ant. Tvrdý, pův. clkžn. vazba, 83s., lehce vybledlý hřbet, drobně odřené okraje, jinak dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. Pirner at The Academy of Fine Arts in…

    Current price: 900 CZK (38 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Drtikol

    (1883-1961)

    Deníky a dopisy z let 1914-1918 věnované Elišce Janské

    No.: 515

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, ex. 46/100 s fotografií F. Drtikola s motivem ukřižované ženy z roku 1914, kterou vytisklo Trico speciální technikou Offlith, vyd. Svět, Praha, 2001, celkem 1000 výtisků, pův. clpl. vazba s ob. a ochranným karton. pouzdrem, 174s., výborný stav, Aantiqari.at Radhošťská, , studied at The Educat…

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • P. A. T. B. von Hohenheim Paracelsus

    (1492-1541)

    Filosofie okultní

    No.: 516

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, první české vydání díla De occulta philosophia Theophrasti Paracelsi, vyd. Universalia, společnost čsl. hermetiků, Praha, 1932, ex. 20/500, ed. Logos, přel. J. Novák dle ženevského vyd. z r. 1658, pův. brož, 60s., otřepené okraje, trochu pomačkaná a lehce ušpiněná obálka, jinak dobrý stav, Aa…

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Herčík

    (1922-1999)

    V. Holzknecht: Chopin v obrozenecké Praze roku 1829

    No.: 517

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 4x sign. ocelorytina a pod. s věn. na předsádce J. Herčík, vyd. Supraphon, Praha, 1979, jako pamětní tisk k 150. výročí pobytu F. Chopina v Čechách, ex. aut. tisk, pův. brož, 26s., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of V. Pukl at The Academy of Fine Arts in Prague

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Miroslav Houra

    (1933-2006)

    Hledání otců

    No.: 518

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, pro radost sobě, pro potěšení kamarádů v roce nchýleného jubilea s použtím několika stránek z francouzského deníku vyd. autor, ex. 40/400, nedat., volné listy v pův. ob., trochu ušpiněno, jinak velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , studied at The Academy of Arts, Architecture and…

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vladimír Suchánek

    (1933-2021)

    Theatrum Humanum

    No.: 519

    Auction price: 3.000 CZK (125 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 10 sign. litografie V. Suchánek, vyšlo v edici Mare Liberum, Leiden (Holland), 1984, ex. E.A., náklad 100 číslovaných exemplářů, verše Karel Sýs, volné listy v pův. ob. s plátěnými deskami, velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. C. Bouda, M. Salcman, K. Lidic…

    Current price: 3.000 CZK (125 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    Hrdinové a věřící 1914-1918

    No.: 520

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, vstupní kresba J. Konůpek, vyd. Alois Dyk, Praha, 1928, ex. 214/1000, upr. K. Dyrynk, pův. brož v ob., 107s., opotřebené okraje ob., jinak dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. Koula and Schultz, Bukovac and Pirner

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Neurčený autor

    Franz Fekkette, Radomil Uhlíř: Lstivá Stéla

    No.: 521

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, námět a fotografie F. Fekkette, text R. Uhlíř, vyd. nákladem vlastním, 2014, brož, nestr., ob. odlepena od bloku listů, jinak dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Miloslav Moucha

    (1942)

    Miloslav Topinka: Rozvírání prázdna

    No.: 522

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, podp. s věn. na tit. listě M. Topinka, čb. il. M. Moucha, vyd. Papírenská manufaktura Velké Losiny, 2016, ex. A.T., pův. lamin. vazba, 62s., lehce ohmatané desky, jinak dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Mánes

    (1820-1871)

    Zemi milované... (Mánesův odkaz národu)

    No.: 523

    Auction price: 700 CZK (30 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, pěkná pův. kožená vazba, vyd. Orbis, Praha, 1939, usp. Fr. Kovárna, bohatá obr. příloha, desky lehce ušpiněné a mírně zažloutlé, jinak dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 700 CZK (30 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Petr Minka

    (1961)

    Vladimír Holan: Zuzana v lázni

    No.: 524

    Auction price: 600 CZK (25 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 2x sign. lept (kombin. s akvatintou?) P. Minka, vyd. K. Žižkovský a E. Hlaváčová, Podbořany, 2022, ex. 71/80 na papíru Excudit, volné listy v pův. ob., 26s., výborný stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 600 CZK (25 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Sergej Konstantinovič Makovskij

    (1878-1962)

    Lidové umění Podkarpatské Rusi

    No.: 525

    Auction price: 2.500 CZK (105 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, velmi vzácně se objevující publikace o tkalcovství, řezbářství, keramice a dalších uměleckých řemeslech na Podkarpatské Rusi, vyd. Plamja, Praha, 1925, rusky, nečísl. exemplář (celkem 300 kusů, vyšlo několik jazykových mutací), obs. 110 čb. a bar. velmi kvalitních vyobrazení, pův. brož s pův.…

    Current price: 2.500 CZK (105 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Fráňa Šrámek

    (1877-1952)

    Stříbrný vítr (Spisy I.)

    No.: 526

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, podp. F. Šrámka na patitulu, vyd. Fr. Borový, Praha, 1926, ex. 3/200 na japanu, upr. V.H. Brunner, pův. clkžn. vazba se zlacením, 305s., lehce odřené okraje desek, hřbet odřený a vybledlý, listy zažloutlé, jinak velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Fráňa Šrámek

    (1877-1952)

    Tělo (Spisy IV.)

    No.: 527

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, vyd. Fr. Borový, Praha, 1927, ex. 106/200 na japanu, upr. V.H. Brunner, pův. clkžn. vazba se zlacením, 390s., zažloutlé listy, lehce vybledlý hřbet, jinak velmi pěkný stav!, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Richard Marynčák

    Vyprávění o životě a tvorbě malíře Miroslava Štolfy

    No.: 528

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, jako soukromý tisk vyd. Richard Marynčák, Praha, 2015, ex. 16/25, pův. brož s ob. v ochranném pouzdře, 75s., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Richard Marynčák

    Sfinga, již nazýváme světem

    No.: 529

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, jako soukromý tisk vyd. Richard Marynčák, Praha, 2010, ex. 24/25, pův. brož s ob. v ochranném pouzdře, 75s., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vratislav Hugo Brunner

    (1886-1928)

    Jules Barbey d´Aurevilly: Stará milenka

    No.: 530

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, úprava a vazba V.H. Brunner, vyd. Družstvo přátel Studia, Praha, 1924, ex. 20, pův. zdob. clkžn. vazba se zlacením, 364s., vybledlý hřbet, odřené okraje desek, celkově výrazněji zažloutlá, částečně rozvolněná přední předsádka, jinak ale dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of p…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Bedřich Housa

    (1926-2020)

    Johann Sebastian Bach

    No.: 531

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 6x sign. ocelorytina (inspirované biografií A. Schweitzera) Bedřich Housa, vyd. Supraphon, Praha, 1988, ex. 119/200 na ručním papíře z Velkých Losin, ed. Lyra Pragensis, pozn. napsal V. Holzknecht, volné listy v pův. koženkovém pouzdře, velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Fráňa Šrámek

    (1877-1952)

    Křižovatky (Spisy III.)

    No.: 532

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, vyd. Fr. Borový, Praha, 1929, ex. 12?/200 na japanu, upr. V.H. Brunner, pův. clkžn. vazba se zlacením, 261s., velmi pěkný stav!, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Antonín Morávek

    (1896-1959)

    Chrudim (12 původních dřevorytů)

    No.: 533

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, obs. 12 listů s dřevoryty a podpis za titulem A. Morávka, vyd. jako soukromý tisk autora, Chrudim, 1922, celkem 100 výtisků, volné listy v pův. ob., tit. list a okraje některých listů s drobnými flíčkami, přehyby ob. trochu poškozené, dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Různí autoři

    Ztichlá klika 1

    No.: 534

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, za pomoci přátel vyd. nákladem vlastním Jan Placák v počtu 197 exemplářů, Praha, ex. 103 s podp. J. Placáka, pův. brož, 140s,, velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Různí autoři

    Hory a řeky v Československu

    No.: 535

    Auction price: 2.500 CZK (105 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, obs. 4x sign. litografii A.J. Alex, Gejza Angyal, Willi Nowak, V. Silovský, 1x nesign. litografii M. Švabinský, 2x sign. dřevoryt P. Dillinger a Karel Vik (bar.), 2x sign. lept Heinrich Hönich, A. Majer, a 1x sign. suchou jehlu A. Moravec, vyd. Státní nakladatelství, Praha, 1932, nekomp…

    Current price: 2.500 CZK (105 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Dílo Felixe Jeneweina

    No.: 536

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, podp. Jakuba Demla za titulem, vyd. Výtvarný odbor Umělecké besedy, Praha, 1928, ex. 308 s podp. Čeňka Vořecha (red. a upr.), pův. polopergam. vazba s ob., velmi dobře zachováno!, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Max Švabinský

    (1873-1962)

    Satyr

    No.: 537

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, podp. s věn. na patitulu M. Švabinský, vyd. Tvar, Praha, 1950, obs. 20 reprod. grafických listů k veršům Victora Huga (přel. Svatopluk Kadlec) a předmluvu V. Denksteina, volné listy v pův. ob., uloženo v polopl. karton. pouzdře, 64s., dobrý stav , Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Alois Jirásek: Nevolnice

    No.: 538

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, podp. s věn. na patitulu, úprava a il. C. Bouda, vyd. ELK, Praha, 1936, ex. B9 na dřevaprostém papíře, obyč. clpl. přev., 119s., dobrý stav , Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists and The Umelecka besed…

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Svolinský

    (1896-1986)

    Selský žalm

    No.: 539

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    6 x dřevoryt, 6 x cca 13,2 x 8,8 cm, zažloutlý papír, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. S. Zalesak, B. Kafka and F. Kysela at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member and honorary member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists, member of The Manes Asso…

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jan Černoš

    (1982)

    Christos Giannakos: Mořské panny

    No.: 540

    Auction price: 4.000 CZK (167 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    9x mezzotinta, 2011, 34 x 25 cm, vše sign. PD Jan Černoš, 68/100, bibliofilie s devíti původními mezzotintami, autorem textů v řečtině a angličtině je řecký básník Christos Giannakos, vydalo Xotaris Art Forum v roce 2011, v původním kartonovém přebalu, kompletní, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 4.000 CZK (167 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

Instagram

Facebook

You must login first.