Bidden items

LIST OF AUTHORS

  • Václav Černý (Rare books auction (211th auction))

    (1929-2001)

    Rukopis s podpisem

    No.: 783

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    rukopis, papír, 33 x 24 cm, rukopis s podpisem na velném listu, fotografie a pozvánka k výstavě nalepeny, r. 1971, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jan Zrzavý (Rare books auction (211th auction))

    (1890-1977)

    Souborná výstava (Dílo z let 1905-1940)

    No.: 279

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    katalog, podpis J. Zrzavého na ob., vyd. Výstavní síň Svazu českého díla, Praha, 1940, texty J. Pečírka a A. Friedl, pův. sešit, 32s. (z toho 13s. soupisu díla), lehce vyšisované okraje, jinak velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of Frantisek Zenisek jr., member of Sursum, the g…

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Milan Bauer (Rare books auction (211th auction))

    (1963)

    Anatomia Gramatika

    No.: 441

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, lept, 22 x 14 cm, sign. DU Milan Bauer 2008, Edice Duo, v červnu 2006 vydal G. Slanicay a Z. Šíma, v počtu 100 ks, tento má číslo 71. Grafická úprava obálky J. Salajka.

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Demel (Rare books auction (211th auction))

    (1942)

    Charles Baudelaire: Květy zla

    No.: 448

    Auction price: 4.500 CZK (188 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 1998, vše signováno, soubor 6 grafických listů K. Demela, vydal Kniha, grafika, bibliofilie v Praze 1998 v počtu 150ks, v tomto případě se jedná o autorský tisk. Vydavatelé J. Runštuk a Karel Žižkovský. Sobor o rozměrech 37 x 23,5 je uložen v měkkých deskách, the disciple of prof. Z. Sk…

    Current price: 4.500 CZK (188 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Ján Poničan (Rare books auction (211th auction))

    (1902-1978)

    Póly

    No.: 762

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 1. vydání básnické sbírky, obálka Št. Bednár, 61. sv. edice EMSA (Edície mladých slovenských autorov), vydalo L. Mazáč, Praha - Bratislava 1937, pův. brož, 76s.,nerožřezáno, hřbet poškozený a odřený, desky zašlé, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Svolinský (Rare books auction (211th auction))

    (1896-1986)

    Jaroslav Durych: Sedmikráska

    No.: 757

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, podpis autora, titul. list a obálka K. Svolinský, vydal Lad. Kuncíř, Praha 1927, Ex. 56/100, z knihovny Ant. Grimma, vevázaná obálka, 173 s., karton vazba v papírovém přebalu, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. S. Zalesak, B. Kafka and F. Kysela at…

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jindřich Pileček (Rare books auction (211th auction))

    (1944-2002)

    Jan Křtitel

    No.: 440

    Auction price: 6.000 CZK (250 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 1988, vše sign. PD J. Pileček 88, rozměr souboru 42,5 x 30,5, Edice Biblos, velká řada sv. 6, soubor obsahuje 8 originálních leptů Jindřicha Pilečka. Pro své přátele připravil J. Runštuk a K. Žižkovský v roce 1988. Tento svazek má číslo 49/100, the disciple of prof. K. Svolinsky, member…

    Current price: 6.000 CZK (250 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Martin Manojlín (Rare books auction (211th auction))

    (1972)

    Živly

    No.: 439

    Auction price: 600 CZK (25 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, soubor 4 linorytů - Oheň, Vítr, Voda, Vzduch. Vše signováno PD Martin Manojlín 2023, vše autorský tisk. Uloženo v papírovém obalu., the disciple of prof. M. Michalek and A. Kracmar

    Current price: 600 CZK (25 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jan Krejčí (Rare books auction (211th auction))

    (1942)

    E. A. Poe: Havran Krkavec

    No.: 557

    Auction price: 3.000 CZK (125 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 31 x 21 cm, 4x bar. litografie J. Krejčí, typo. úprava Vlad. Viener, překlad V. Nezval a M. Macek, vydala Nadace Lyry Pragensis, 74. sv. edice Polyhymnia, Praha 1993, ex:. aut. list., na papíře van Galeder simili japon, 44 s., brož., výborný stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 3.000 CZK (125 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Lada (Rare books auction (211th auction))

    (1887-1957)

    Veselý přírodopis

    No.: 556

    Auction price: 3.500 CZK (146 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 27 x 23,5 cm, 24x zinkografie J. Lada, text a verše J. Foltýn, vyd. Ústřední dělnické knihkupectví a nakladatelství, Praha, 1921, převazba, restaurováno, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the member of The Manes Association of Fine Artists and The Hollar Association of Czech Graph…

    Current price: 3.500 CZK (146 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Michl (Rare books auction (211th auction))

    (1901-1977)

    Ilonka/Hans Holm

    No.: 555

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 21 x 14 cm, 2x sign. dřevoryt. Fr. Michl, vyd. Kobes, Plzeň, 1932, podpis výtvarníka, pův. brož, 43s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Eva Hašková (Rare books auction (211th auction))

    (1946)

    Christopher Fry: Věta o větě

    No.: 554

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie s pův. barevnými komb. technikou ve formátu 7 x 5 cm, 1993, 11 x 7,5 cm, sign. DU Eva Hašková, č. 4/200, šitá měkká vazba, vydala Nadace Lyry Pragensis, Praha 1993, 14 stran, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Secondary School of Fine Arts in Prague, the disciple of prof. …

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Eva Hašková (Rare books auction (211th auction))

    (1946)

    Babylonská věž

    No.: 553

    Auction price: 2.500 CZK (105 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie s 10 barevnými komb. technikami ve formátu 12 x 9 cm, 2003, 20,7 x 14,5 cm, vše sign. DU Eva Hašková 03, autorský tisk, Edice Biblos, svazek č.48, Praha 2003. V nakladatelství Kniha, grafika, bibliofilie vydali Josef Runštuk a Karel Žižkovský v počtu 100 čísl. výtisků, volné listy v kart…

    Current price: 2.500 CZK (105 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Liesler (Rare books auction (211th auction))

    (1912-2005)

    Také jedno faunovo odpoledne

    No.: 552

    Auction price: 3.000 CZK (125 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie se 6 původními kombinovanými hlubotiskovými technikami ve formátu 21,5 x 12,5 cm (3x) a 7 x 5 - 5 x 3,5 cm (3x), 1987, 30,5 x 20 cm, 3x sign. PD Liesler 87, autorský tisk, pevná celoplátěná převazba s vlepeným původním přebalem s tištěnou grafikou, vydáno pro účastníky slavnostního večer…

    Current price: 3.000 CZK (125 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vladimír Suchánek (Rare books auction (211th auction))

    (1933-2021)

    Jiří Pilka: Oslovení hudby

    No.: 551

    Auction price: 600 CZK (25 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie s původními barevnými litografiemi, 1985, 8 x 7,5 cm, sign. proti titulu VladSuchánek, varianta B 172/200, celokožená vazba, vydal SUPRAPHON v edici Lyra Pragensis, Praha 1985, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. C. Bouda, M. Salcman, K. Lidicky at The Faculty of Educ…

    Current price: 600 CZK (25 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Oldřich Kulhánek (Rare books auction (211th auction))

    (1940-2013)

    Břetislav Hodek: Smutný monolog o překládání Shakespeara

    No.: 550

    Auction price: 1.200 CZK (50 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie s původní litografií ve formátu 6 x 5 cm, 1993, 10,9 x 7,8 cm, sign. DU O. Kulhánek, č. 90/100, celokožená vazba, vydala Lyra Pragensis, Praha 1993, 18 stran, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. K. Svolinsky at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, m…

    Current price: 1.200 CZK (50 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Různí autoři (Rare books auction (211th auction))

    Česká kresba 1-4

    No.: 549

    Auction price: 900 CZK (38 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    4 soubory reprodukcí v původních přebalech, 1936, 1938, 1939, 46 x 33 cm, Soubor kreseb ze sbírky Moderní galerie v Praze s texty Vojtěcha Volavky, volné listy v polokartonovém přebalu, v každém díle je po 15 reprodukcích kreseb významných českých umělců, např. (J. Mánes, M. Aleš, J. Mařák, J. Preis…

    Current price: 900 CZK (38 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vlastislav Hofman (Rare books auction (211th auction))

    (1884-1964)

    F. M. Dostojevskij

    No.: 548

    Auction price: 1.800 CZK (75 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 1917, 48,5 x 34 cm, vše značeno v tisku Vl Hofman 1916, Hlavní představitel české kubistické architektury Vlastislav Hofman byl muž mnoha talentů – kromě urbanistiky a architektury jak z teoretického, tak praktického hlediska se věnoval produktovému designu, scénografii, malbě a grafice…

    Current price: 1.800 CZK (75 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Olga Čechová (Rare books auction (211th auction))

    (1925-2010)

    Die drei Brüder

    No.: 546

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 25 x 17 cm, 2x sign. a č. litografie. O. Čechová, ex.: 28/125, Arethusa Press Herber Blokland, Baarn, 1984, německý text, č. výtisk 28/80, pův. sešit v ob., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • více autorů (Rare books auction (211th auction))

    A collection of famous pictures of the Sung Dynasty

    No.: 545

    Auction price: 1.400 CZK (59 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 44 x 33 cm, 15 barevných reprodukcí a 15 stran s vysvětlivkami k obrázkům, čínský a anglický text, vyd. The Commercial Press, Limited, Peking, 1957, originální brokátová hedvábná vazba s několika fialovými jemnými hedvábnými šňůrami, vázaná ve stabilní skládací lněné složce se 2 sponami ze sl…

    Current price: 1.400 CZK (59 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jiří Neuwirt (Rare books auction (211th auction))

    (1948)

    Marginálie

    No.: 543

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of F. Schenk, member of UVU

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Různí autoři (Rare books auction (211th auction))

    Kytice

    No.: 542

    Auction price: 16.000 CZK (667 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 48 x 35 cm, z prací členů sdružení českých umělců a grafiků HOLLAR, autoři: Cyril Bouda: kamenorytina na titulním listě, Václav Fiala: mědirtina, Milada Kazdová: měkký kryt, František Kobliha: měkký kryt, Josef Kočí: suchá jehla, Jan Konůpek: mědirytina, Emil Kotrba: lept, Antonín Majer…

    Current price: 16.000 CZK (667 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jean Effel (Rare books auction (211th auction))

    (1908-1982)

    Hommage a Jean Effel

    No.: 541

    Auction price: 600 CZK (25 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 1983, 27 x 20,5 cm, Réalisé pour l´Association France - Tchéchoslovaquie par: Dílo . Fonds des Beaux - Art Tchéques, tři volné listy v papírové obálce, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 600 CZK (25 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jan Černoš (Rare books auction (211th auction))

    (1982)

    Christos Giannakos: Mořské panny

    No.: 540

    Auction price: 4.000 CZK (167 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    9x mezzotinta, 2011, 34 x 25 cm, vše sign. PD Jan Černoš, 68/100, bibliofilie s devíti původními mezzotintami, autorem textů v řečtině a angličtině je řecký básník Christos Giannakos, vydalo Xotaris Art Forum v roce 2011, v původním kartonovém přebalu, kompletní, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 4.000 CZK (167 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Svolinský (Rare books auction (211th auction))

    (1896-1986)

    Selský žalm

    No.: 539

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    6 x dřevoryt, 6 x cca 13,2 x 8,8 cm, zažloutlý papír, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. S. Zalesak, B. Kafka and F. Kysela at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member and honorary member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists, member of The Manes Asso…

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Cyril Bouda (Rare books auction (211th auction))

    (1901-1984)

    Alois Jirásek: Nevolnice

    No.: 538

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, podp. s věn. na patitulu, úprava a il. C. Bouda, vyd. ELK, Praha, 1936, ex. B9 na dřevaprostém papíře, obyč. clpl. přev., 119s., dobrý stav , Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists and The Umelecka besed…

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Max Švabinský (Rare books auction (211th auction))

    (1873-1962)

    Satyr

    No.: 537

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, podp. s věn. na patitulu M. Švabinský, vyd. Tvar, Praha, 1950, obs. 20 reprod. grafických listů k veršům Victora Huga (přel. Svatopluk Kadlec) a předmluvu V. Denksteina, volné listy v pův. ob., uloženo v polopl. karton. pouzdře, 64s., dobrý stav , Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jakub Deml (Rare books auction (211th auction))

    (1878-1961)

    Dílo Felixe Jeneweina

    No.: 536

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, podp. Jakuba Demla za titulem, vyd. Výtvarný odbor Umělecké besedy, Praha, 1928, ex. 308 s podp. Čeňka Vořecha (red. a upr.), pův. polopergam. vazba s ob., velmi dobře zachováno!, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Různí autoři (Rare books auction (211th auction))

    Hory a řeky v Československu

    No.: 535

    Auction price: 2.500 CZK (105 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, obs. 4x sign. litografii A.J. Alex, Gejza Angyal, Willi Nowak, V. Silovský, 1x nesign. litografii M. Švabinský, 2x sign. dřevoryt P. Dillinger a Karel Vik (bar.), 2x sign. lept Heinrich Hönich, A. Majer, a 1x sign. suchou jehlu A. Moravec, vyd. Státní nakladatelství, Praha, 1932, nekomp…

    Current price: 2.500 CZK (105 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Různí autoři (Rare books auction (211th auction))

    Ztichlá klika 1

    No.: 534

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, za pomoci přátel vyd. nákladem vlastním Jan Placák v počtu 197 exemplářů, Praha, ex. 103 s podp. J. Placáka, pův. brož, 140s,, velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

Instagram

Facebook

You must login first.