Bidden items

LIST OF AUTHORS

  • Jaroslav Kaiser (Rare books auction (211th auction))

    (1919-2007)

    Huho von Hofmannsthal: Over vergankelijkheid

    No.: 503

    Auction price: 900 CZK (38 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 4x sign. bar. litografie a podpis naproti tit. listu J. Kaiser, vyd. Arethusa Pers Herber Blokland, Baarn (Nizozemsko), ex. h.c. (celkem 70 výtisků), 1982, pův. brož v ob., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. A. Strnadel, member of The Hollar Association o…

    Current price: 900 CZK (38 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Ota Janeček (Rare books auction (211th auction))

    (1919-1996)

    J. Seifert, K. Sýs a J. Žáček: Ota Janeček (65)

    No.: 502

    Auction price: 2.000 CZK (84 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 3x. původní sign. rytina O. Janeček, podpis K. Sýs, J. Žáček a Fr. Dvořák v tiráži, vyd. Spolek č. bibliofilů, Praha, 1984, 200 výtisků na ručním papíře, tři básně pro O. Janečka a průvodní text Fr. Dvořáka, volné listy v obálce, výborný stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of …

    Current price: 2.000 CZK (84 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jiří Švengsbír (Rare books auction (211th auction))

    (1921-1983)

    Motýli

    No.: 501

    Auction price: 900 CZK (38 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, album 11 sign. ocelorytin (+1 na ob.) J. Švengsbír, Praha, 1952, ex. 19/52, ruční papír, při okrajích mírně ohmataný, velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. A. Strnadel at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member of The Hollar Associatio…

    Current price: 900 CZK (38 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jaroslav Dajč (Rare books auction (211th auction))

    (1943)

    Jaroslav Seifert: Podzim

    No.: 500

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, sign. lept ve frontispisu J. Dajč, vyd. Josef Dolívka, Kostelec na Hané, 2004, jako 36. sv. ed. Réva, volné listy v pův. ob., ex. 17/50, velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. Toufr, Bulant, Kos and Hylis at The Institute of Education in Jihlava, prof. Hadlac…

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Kobliha (Rare books auction (211th auction))

    (1877-1962)

    Jiří Karásek ze Lvovic: Zazděná okna

    No.: 499

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    Bibliofilie, obálka, frontispis, dvoubarevný titul, 63 vinět a v textu vše dřevorytem Fr. Kobliha, edice Čeští autoři, vydala Kamilla Neumannová, Praha 1912, pův. brož, 86s., lehce pokrčené přesahy obálky, velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at UMPRUM (VŠUP, The School of F…

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Kobliha (Rare books auction (211th auction))

    (1877-1962)

    R. Krupička: Práh srdce

    No.: 498

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, úprava a dřevoryty Fr. Kobliha, vydala Knihovna, Praha 1920, 58 s., polopergamen. vazba, naprasklá předsádka, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at UMPRUM (VŠUP, The School of Fine Arts and Crafts) in Prague and later by Prof. Zenisek at the Academy of Fine Arts…

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Kobliha (Rare books auction (211th auction))

    (1877-1962)

    Rudolf Medek: Prsten

    No.: 497

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 2 dřevoryt. viněty a úprava Fr. Kobliha, vydal arch. Fr. Tichý, Hradec Králové 1914, 58 s., polopergamen. vazba, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at UMPRUM (VŠUP, The School of Fine Arts and Crafts) in Prague and later by Prof. Zenisek at the Academy of Fine Arts in…

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jaroslav Lukavský (Rare books auction (211th auction))

    (1924-1984)

    Vladimír Thiele: Navečer

    No.: 496

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, osobní věnování autora Fr. Koblihovi na patitulu, portrét F.K. barev. dřevorytem ve frontispisu, 4x barev. dřevoryt s iniciálou, dřevoryt a podpis v tiráži J. Lukavský, tisk Vlad. Bujárek, vydáno Františku Koblihovi k sedmdesátým pátým narozeninám, Praha 1952, orig. brož, ex. 56/150, 3…

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Václav Mašek (Rare books auction (211th auction))

    (1893-1973)

    R. Ponchon: Múza v hospodě

    No.: 495

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, přednostní výtisk, mědiryt na titul. listu, 3x mědiryt v příloze a podpis v tiráži V. Mašek, tisk M. Pegrassi, vydal Václav Pour, Praha 1948, zakázková polokož. vazba, ex. 63/300, 37s., suchá pečeť Pourovy edice v tiráži, ruční maršovský papír, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian…

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Cyril Bouda (Rare books auction (211th auction))

    (1901-1984)

    K. Leger: Z kolínských básní Karla Legra

    No.: 494

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 3x lept, dřevoryt na ob. a na titul. listu, úprava C. Bouda, autorův podpis na titulu, lepty tisk A. de Pian, doslov Miloslav Hýsek, vydala Knihovní rada města Kolína, Kolín 1929, pův. brož, 20s., ruční papír Holland (van Gelder), nerozřezáno, skvrny na obálce, vzadu zašpiněna, velmi do…

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Cyril Bouda (Rare books auction (211th auction))

    (1901-1984)

    Jan Skácel: Chyba broskví

    No.: 493

    Auction price: 2.500 CZK (105 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    Bibliofilie, originální sign. kolorovaná kresba na tit. listě C. Boudy vedle podpisu J. Skácela, jedná se o soukromé strojopisné vydání Josefa Sedláka ze Šternberka u Olomouce z r. 1974, volné listy v pův. pap. ob., na posledním listě dovětek: tato kniha byla autorem opuštěna v zimě roku 1974, velmi…

    Current price: 2.500 CZK (105 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jiří Bouda (Rare books auction (211th auction))

    (1934-2015)

    Vzpomínky bibliotekáře a bibliofila Bohumíra Lifky

    No.: 492

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    Bibliofilie, 2x sign. rytina J. Bouda, vyd. Spolek českých bibliofilů, Praha, 1997, sest. P. Kneidl, ob. a typ. M. Albich, 650 výtisků, volné listy v obálce, 15s., výborný stav, Aantiqari.at Radhošťská, , studied at The State Graphic School in Prague, the disciple of prof. K. Svolinsky at The Academ…

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Pavel Sukdolák (Rare books auction (211th auction))

    (1925-2022)

    Doteky

    No.: 491

    Auction price: 2.800 CZK (117 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 10x sign. barevný lept a podpis s věnováním na tit. listě P. Sukdolák, vyd. Karel Žižkovský a Josef Runštuk v nakl. KGB (Kniha, Grafika, Bibliofilie), 1994, ex. autorský tisk, Edice Biblos, sv. 34, volné listy v obálce, výborný stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. V. S…

    Current price: 2.800 CZK (117 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jiří Němec (Rare books auction (211th auction))

    (1932-2001)

    Únos Európy (Mýtus - divertimento k filozofii dějin)

    No.: 490

    Auction price: 700 CZK (30 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, s podpisem auora na tit. listě a na ručním papíře vyd. Dauphin, Praha, 1994?, jeden z pouhých 50 výtisků v tomto provedení, pův. clpl. vazba, 136s., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 700 CZK (30 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Různí autoři (Rare books auction (211th auction))

    Nova et Vetera svazek 40.

    No.: 489

    Auction price: 700 CZK (30 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, obs. 10 obrazových příloh (dřevoryty, reprodukce), řadu pův. i přel. textů a soupis zajímavých dobových bibliofilských tisků, vyd. Marta Florianová, 1920, pův. brož, jen lehce opotřebené okraje, jinak dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 700 CZK (30 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Různí autoři (Rare books auction (211th auction))

    Nova et Vetera svazek 28.

    No.: 488

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, obs. 9 obrazových příloh (dřevoryty, reprodukce), řadu pův. i přel. textů a soupis zajímavých dobových bibliofilských tisků, vyd. Otto Al. Tichý, 1918, pův. brož, v krásném stavu!, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Kateřina Sienská (Rare books auction (211th auction))

    (1347-1380)

    Listy svaté Kateřiny Sienské

    No.: 487

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, jako 101. sv. Dobrého díla v překladu vyd. Marta Florianová, Stará Říše na Moravě, 1930, ex. 11B/50 na ručním s čerp., plkžn. převazba, 324s., drobně opotřebené desky na hřbetu, jinak velmi dobrý, pěkný stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Francis Thompson (Rare books auction (211th auction))

    (1859-1907)

    Svatý Ignác z Loyoly

    No.: 486

    Auction price: 700 CZK (30 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, vyd. Marta Florianová, Stará Říše na Moravě, 1922, ex. 540/1000, tiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně, celopergamenová převazba se zlacením, 324s., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 700 CZK (30 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Georges Bernanos (Rare books auction (211th auction))

    (1888-1948)

    Pod sluncem satanovým

    No.: 485

    Auction price: 1.200 CZK (50 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, jako 95. sv. Dobrého díla v překladu B. Reynka vyd. Marta Florianová, Stará Říše na Moravě, 1928, ex. 581/1000 na bezdřevém papíře, pův. brož, 344s., na předsádce zbytek vlepeného exlibris pův. majitele, jinak prakticky výborný stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 1.200 CZK (50 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Různí autoři (Rare books auction (211th auction))

    Konvolut 15 tisků ze Staré Říše

    No.: 484

    Auction price: 1.200 CZK (50 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, obs.: 1) S. Anderson: Smutní trubači a jiné povídky, 90. sv. DB, 1927, ex. 640/1000, clpl. převazba, dobrý stav; 2) A. Beaunier: Poslední den, 127. sv. DB, 1937, ex. 378/500, clpl. převazba, dobrý stav; 3) R.H. Benson: Historie Richarda Raynala poustevníka, vyd. A.L. Stříž, 1916, pův. b…

    Current price: 1.200 CZK (50 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Antonín Václav Slavíček (Rare books auction (211th auction))

    (1895-1938)

    Alexěj Remizov: Apokryfy a jiné zkazky

    No.: 483

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, dřevoryty vyzd. A.V. Slavíček, vyd. Marta Florianová, Stará Říše, 1920, převazba do kůže se zlacením (přípis tužkou vazba Krč, Olomouc 1970), 227s., pův. ob. vevázána, v ochranném pouzdře, výborný stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. Dite, Wurzl and V. H. Brunner, memb…

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Anna Kateřina Emmerichová (Rare books auction (211th auction))

    (1774-1824)

    P.K.E. Schmöger: Práce a utrpení ctihodné Anny Kateřiny Emmerichové za církev / za obrácení hříšníků a za umírající s obrazy svátků

    No.: 482

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 85. svazek Dobrého díla, vyd. Marta Florianová, Stará Říše, 1926, ex. B40/50 na holandském japonu, pův. brož, 156s., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Anna Kateřina Emmerichová (Rare books auction (211th auction))

    (1774-1824)

    P.K.E. Schmöger: Poslední dnové ctihodné Anny Kateřiny Emmerichové

    No.: 481

    Auction price: 700 CZK (30 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 89. svazek Dobrého díla, vyd. Marta Florianová, Stará Říše, 1927, ex. 22A/30 na ručním bílém papíře, podobiznu A.K. Emmerichové od Steinle reprodukce světlotiskem, pův. brož, 160s., volné archy, lehce pomačkané okraje ob., jinak velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 700 CZK (30 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Anna Kateřina Emmerichová (Rare books auction (211th auction))

    (1774-1824)

    P.K.E. Schmöger: Život ctihodné Anny Kateřiny Emmerichové I+II

    No.: 480

    Auction price: 700 CZK (30 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, úprava obou svazků J. Benda, vyd. Antonín Ludvík Stříž a Marta Florianová, Stará Říše na Moravě, 1917 a 1921, 2x pův. brož, 308+ 352s., u obou svazků rozvolněné listy - volné archy, u prvního svazku odpadlá přední část ob., jinak velmi dobrý stav obou částí, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 700 CZK (30 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Igor Vik (Rare books auction (211th auction))

    (1895-1957)

    Marcel Jouhandeau: Astaroth aneb Noční návštěvník

    No.: 479

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 4x litografie a úprava Fr. Vik, vyd. Jan. V. Pojer, Brno, 1930, v edici Atlantis, sv. 7., ex. 56/150 na tuzemském japanu, přel. B. Reynek, tiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně, pův. brož, 67s., mírně se odlepující hřbet, jinak velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Zdeněk Lorenc (Rare books auction (211th auction))

    (1919-1999)

    Dominique Janvier: Mezi Nilem a Vilainou

    No.: 478

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, ex. 11/26 na barevném papíře s podpisem a v překladu Zd. Lorence v tiráži, volné listy v pův. ob., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vincent Hložník (Rare books auction (211th auction))

    (1919-1997)

    Ján Kostra: Ave Eva

    No.: 756

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, podpis autora v tiráži, kresby V. Hložník, vydalo vydavatelství Elán, Bratislava 1944, Ex. 3/1000, 69 s., semišová vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. F. Kysela and J. Novak at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member of…

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Antonín Sova (Rare books auction (211th auction))

    (1864-1928)

    Vybouřené smutky

    No.: 806

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 1897, sbírka básní, obálka a grafický list napředsádce a podobizna autora od Karla Hlaváčka proti titulu, Moderní revue, Praha 1897, vzácné první vydání, brož ve slepé obálce, nestránkováno (30 stran). Sbírku lyrických básní Vybouřené smutky vydal Antonín Sova poprvé v roce 1897. Soustř…

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Otakar (Othon) Kubín (Coubine) (Rare books auction (211th auction))

    (1883-1969)

    Novoroční přání Prokopu Tomanovi ml.

    No.: 805

    Auction price: 700 CZK (30 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    pohlednice, 1960, Vlastnoručně psaná pohlednice s novoročním přáním, podepsáni O. Kubín s Bertou, Praha 28.XII.60 , Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 700 CZK (30 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jaromír Doležal (Rare books auction (211th auction))

    (1883-1965)

    Slovanská tělocvičná jednota Sokol

    No.: 801

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    konvolut materiálů, 1898/1914/1947, účastnická karta na Sokolském sletu na oslavu Palackého (podepsán Bratr fr. Zákora, Valašské Meziříčí 1898); členský průkaz Slovanské tělocvičné jednoty Sokol Vídeň I. (podepsán Bratr Jaromír Doležal, 1914); tištěný text Dr. Sam. Št. Osuský: Masaryk-Sokol-Slováci …

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

Instagram

Facebook

You must login first.