Jiří Načeradský
Miss Kudlanka
No.: 64Auction price: 12.000 CZK (500 €)
Planned termination: 25. 04. 2024 15:00
akvarel, tuš, karton, 2006, 69,5 x 50 cm, sign. PD Načeradský 2006, autorův proslavený námět ve vzácně velkém formátu je vydařenou ukázkou nejen kreslířského mistrovství, ale i zcela osobitého humoru tohoto glosátora složitosti vztahů mezi muži a ženami. Posouzeno kurátorem a správcem pozůstalosti a…
Current price: 12.000 CZK (500 €)
Estimate: 18 000 - 22 000 CZK
Jiří Načeradský
Muž
No.: 63Auction price: 10.000 CZK (417 €)
akvarel, tuš, papír, 1998, 50 x 70 cm, sign. DU Načeradský 98, Načeradského malířské a kreslířské mistrovství zcela logicky vyústilo v jeho pedagogické působení, kdy byl nejprve vedoucím Ateliéru malby na Akademii výtvarných umění v Praze, později na Fakultě výtvarného umění VUT v Brně. Jako profeso…
Current price: 10.000 CZK (417 €)
Estimate: 15 000 - 20 000 CZK
Jiří Načeradský
Cvičitelky
No.: 29Auction price: 70.000 CZK (2.917 €)
akryl, lepenka, sololit, 1987, 70 x 104 cm, sign. DU Načeradský 1987, rám, Jiří Načeradský se proslavil jako čelný představitel Nové figurace šedesátých let, který vytvářel obrazy malované podle fotografických předloh z denního tisku, především se sportovní tematikou. K expresivní figurativní malbě …
Current price: 70.000 CZK (2.917 €)
Estimate: 100 000 - 140 000 CZK
Jiří Načeradský
Čekání na pivo
No.: 51Auction price: 80.000 CZK (3.334 €)
Current price: 80.000 CZK (3.334 €)
Estimate: 120 000 - 150 000 CZK
Jiří Načeradský
Venuše
No.: 50Auction price: 28.000 CZK (1.167 €)
olej, plátno, 2004, 30 x 42 cm, sign. LN Načeradský 2004, námět ženy v různých podobenstvích se prolíná celým Načeradského dílem. Vedle realistických vyobrazení podle fotografií překvapoval Načeradský zpodobením žen jako agresivních kudlanek anebo naopak Venuší hodných úcty a zbožštění. Sám k tomu v…
Current price: 28.000 CZK (1.167 €)
Estimate: 40 000 - 60 000 CZK
Jiří Načeradský
Beyond the city
No.: 281285Auction price: 14.000 CZK (584 €)
Planned termination: 16. 05. 2024 16:10
watercolor, ink, paper, 1979, 57, 5 x 40 cm, signed lower/left Načeradský 79, frame, assessed by the curator and administrator of the author's artistic estate Petr Mach., the disciple of prof. V. Rada, member of Volne sdruzeni 12/15
Current price: 14.000 CZK (584 €)
Jiří Načeradský
Two trainers
No.: 281286Auction price: 18.000 CZK (750 €)
Planned termination: 16. 05. 2024 16:11
watercolor, ink, paper, 1977, 48 x 62 cm, signed lower/left Načeradský 77, frame, assessed by the curator and administrator of the author's artistic estate Petr Mach., the disciple of prof. V. Rada, member of Volne sdruzeni 12/15
Current price: 18.000 CZK (750 €)
Jiří Načeradský
Family on a trip
No.: 281302Auction price: 9.000 CZK (375 €)
Planned termination: 16. 05. 2024 16:27
watercolor, pastel, cardboard, 1991, 69,5 x 50 cm, signed lower/middle Načeradský 91, assessed by the curator and administrator of the author's artistic estate Petr Mach., the disciple of prof. V. Rada, member of Volne sdruzeni 12/15
Current price: 9.000 CZK (375 €)
Jiří Načeradský
Two men
No.: 281303Auction price: 3.800 CZK (159 €)
Planned termination: 16. 05. 2024 16:28
watercolor, ink, paper, 1992, 30 x 42 cm, signed lower/right Načeradský 92, assessed by the curator and administrator of the author's artistic estate Petr Mach., the disciple of prof. V. Rada, member of Volne sdruzeni 12/15
Current price: 3.800 CZK (159 €)
Jiří Načeradský
Two women / Trainer
No.: 281316Auction price: 3.800 CZK (159 €)
Planned termination: 16. 05. 2024 16:41
watercolor, pastel, paper, 2004, 29,5 x 42 cm, sign. PN Načeradský 2004, double-sided drawing, judged by the curator and administrator of the author's artistic estate Petr Mach., the disciple of prof. V. Rada, member of Volne sdruzeni 12/15
Jiří Načeradský
Mantis
No.: 281317Auction price: 7.000 CZK (292 €)
Planned termination: 16. 05. 2024 16:42
tempera, paper, 2006, 59 x 42 cm, signed lower/right Načeradský 2006, double-sided drawing, the disciple of prof. V. Rada, member of Volne sdruzeni 12/15
Current price: 7.000 CZK (292 €)
Jiří Načeradský
Tři ženy
No.: 281511Auction price: 5.000 CZK (209 €)
Planned termination: 11. 06. 2024 14:14
Current price: 5.000 CZK (209 €)
Jiří Načeradský
Tanec
No.: 281512Auction price: 120.000 CZK (5.000 €)
Planned termination: 11. 06. 2024 14:15
Current price: 120.000 CZK (5.000 €)
Jiří Načeradský
Po koupeli
No.: 281529Auction price: 750.000 CZK (31.250 €)
Planned termination: 11. 06. 2024 14:32
olej, překližka, 1987, 182,5 x 122 cm, sign. PD Načeradský 87, rám, the disciple of prof. V. Rada, member of Volne sdruzeni 12/15
Current price: 750.000 CZK (31.250 €)