Maxmilián Švabinský

  • Maxmilián Švabinský

    Povoz

    No.: 211

    Auction price: 4.000 CZK (167 €)

    Planned termination: 25. 04. 2024 15:00

    lept, 23,5 x 26 cm, sign. PD M. Švabinský, č. 44/50, národní umělec Maxmilián Švabinský se proslavil svojí neobyčejnou kreslířskou zručností a rozmanitostí grafických technik. Byl vynikajícím portrétistou, všechny jeho obrazy jsou výsledkem kombinace jeho nadprůměrného kreslířského talentu, spojenéh…

    Current price: 4.000 CZK (167 €)

    Estimate: 8 000 - 12 000 CZK

  • Maxmilián Švabinský

    Před snímáním z kříže (Ukřižování)

    No.: 227

    Auction price: 14.000 CZK (584 €)

    lept, 1906, 51,4 x 40,9 cm, sign. PD M. Švabinský, Maxmilián Švabinský (1873–1962) český malíř, kreslíř a grafik se řadí k našim nejvýznamnějším výtvarníkům. Svoji kariéru započal na přelomu devatenáctého a dvacátého století, tedy v době postupného odklonu od historismu a akademismu v umění. Výtvarn…

    Current price: 14.000 CZK (584 €)

    Estimate: 20 000 - 30 000 CZK