auction history

  • Štěpán Bačkora

    (1813-1887)

    Praktické učení zeměpisné Čech

    No.: 556

    Auction price: 500 CZK (20 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2019 15:00

    kniha, 1863, 21 x 13,5 cm, vydáno nákladem autora, vazba původní, poloplátěná, 111 stran, stav dobrý, lehce zažloutlé stránky, opotřebená vazba, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 500 CZK (20 €)

  • František Adolf Šubert

    Čechy, komplet

    No.: 546

    Auction price: 22.000 CZK (880 €)

    kniha, 1883 - 1908, 39,5 x 29 cm, monumentální vlastivědné dílo Čechy z nakladatelství Jana Otty, Společnou prací spisovatelů a umělců českých. Vede Fr. Ad. Šubert [od dílu II. spolu s F. A. Borovským, od dílu VII. pouze Borovský, od dílu X. Alois Jirásek]. Obrazovou část pořádá Karel Liebscher, nep…

    Current price: 22.000 CZK (880 €)

    Last auctioneer: ID7**8 History of bids

  • Jiří Orten

    (1919-1941)

    Ohnice

    No.: 542

    Auction price: 400 CZK (16 €)

    kniha, vyšlo pod pseudonymem autora Jiří Jakub, vyd. Melantrich, Praha, 1941, plpl. vazba, 112s., velmi dobrý stav,

    Current price: 500 CZK (20 €)

    Last auctioneer: ID6**3 History of bids

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Frank Wenig: Pohádky z naší kuchyně

    No.: 539

    Auction price: 1.500 CZK (60 €)

    kniha, vzácně se objevující titul s ilustracemi J. Čapka, vyd. Nakladatelství československé obce sokolské, Praha, 1931, sváháno nití, 40 stran, nit povolena, při dolním okraji obálky stopa po zateklině, hřbet odřený a částečně natržený, dobrý, hezký stav, , studied at The Secondary School of Aplied…

    Current price: 1.500 CZK (60 €)

  • Karel Jílek

    (1919-1941)

    Cesta k mrazu

    No.: 538

    Auction price: 400 CZK (16 €)

    kniha, vyd. Václav Petr, Praha, 1940, ed. Erb, pův. brož, 56s., mírně zašlé okraje, dobrý stav,

    Current price: 500 CZK (20 €)

    Last auctioneer: ID5**9 History of bids

  • Ivan Skála

    (1922-1997)

    Křesadlo

    No.: 537

    Auction price: 500 CZK (20 €)

    kniha, podpis s věnováním Heleně Teigové na patitulu I. Skála, vyd. Mladá fronta, Praha, 1946, ed. První svazky, sv. I., upr. Zd. Seydl, pův. brož, 48s. krásný stav,

    Current price: 500 CZK (20 €)

    Last auctioneer: ID2**0 History of bids

  • Oldřich Nouza

    (1903-1974)

    Rozmluva přes plot

    No.: 532

    Auction price: 600 CZK (24 €)

    kniha, podpis s věnováním naproti titulu O. Nouza, vyd. Václav Petr, Praha, 1939, ed. První knížky, sv. 6, brož, 47s., lehce opotřebené okraje, velmi dobrý stav,

    Current price: 600 CZK (24 €)

  • Vilém Mrštík

    (1863-1912)

    Pohádka Máje

    No.: 529

    Auction price: 1.200 CZK (48 €)

    kniha, první vydání, ilustrováno, vyd. J. Otto, Praha, 1897, plpl. převazba s ozdobným zlacením, 506s., mírně odřené hrany desek, jinak velmi dobrý stav,

    Current price: 1.200 CZK (48 €)

  • Různí autoři

    Pamětní spis vydaný na oslavu sté ročnice vynálezu litografie

    No.: 528

    Auction price: 1.000 CZK (40 €)

    kniha, obs. řadu čb. i bar. vyobrazení a texty růžných autorů, vyd. zástupci Pražských sdružení litografických, redakce V. Koranda, pův. clpl. zdobená vazba, pův. obálka vevázána, 118s., flíčky na deskách, v rozích plátno mírně poškozené, dobrý stav,

    Current price: 1.000 CZK (40 €)

  • Leon Bloy

    (1846-1917)

    Spása skrze židy

    No.: 526

    kniha, vzácně se objevující titul, vyd. Josef Florian, Stará Říše na Moravě, 1911, polokožená převazba, zlacená horní ořízka, 161s., výborný stav,

    Last auctioneer: ID6**0 History of bids

  • František Kupka

    (1871-1957)

    Čs. legie ve Francii

    No.: 518

    Auction price: 2.400 CZK (96 €)

    album, obs. 99 reprodukcí obrazů, propagačních plakátů nebo lístků českých výtvarných umělců s tematikou čs. legií ve Francii, např. od Fr. Kupky, V. Preissiga, O. Gutfreunda, O. Nejedlého, V. Beneše, A. Longena a dalších, vyd. Památník odboje, Praha, 1923, svázaná brož, obálka na hřbetu přelepená, …

    Current price: 2.400 CZK (96 €)

    Last auctioneer: ID4**4 History of bids

  • Albín Brunovský

    (1935-1997)

    Pamětní list k 100. výročí zavedené československé koruny

    No.: 510

    Auction price: 5.000 CZK (200 €)

    tisk, 27,5 x 35,5 cm, poslední emise československých bankovek podle nerealizovaných návrhů Albína Brunovského, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Secondary School of Aplied Arts in Bratislava, the disciple of prof. V. Hloznik at The Academy of Fine Arts and Design

    Current price: 5.000 CZK (200 €)

  • Josip Plečnik

    (1872-1957)

    Výběr prací školy pro dekorativní architekturu v Praze z roku 1911-1921

    No.: 509

    Auction price: 5.500 CZK (220 €)

    kniha, 1927, 24 x 21 cm, 150 vyobrazených prací např. O. Rothmayera, J. Urbana, K. Faulhammera, J. Plečnika, polopergamenová vazba, 150 stran, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 5.500 CZK (220 €)

  • Albín Brunovský

    (1935-1997)

    Sada pamětních bankovek

    No.: 508

    Auction price: 3.200 CZK (128 €)

    6x tisk, 2019, poslední emise SBČS vydané Evropskou numizmatickou asociací, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Secondary School of Aplied Arts in Bratislava, the disciple of prof. V. Hloznik at The Academy of Fine Arts and Design

    Current price: 3.200 CZK (128 €)

  • Různí autoři

    Myslivost v zemích českých

    No.: 497

    Auction price: 3.000 CZK (120 €)

    kniha, 1902, 29 x 22 cm, kniha obsahuje 37 barvotiskových tabulí a mnohá vyobrazení v textu, I. L. Kober, Praha, tlačená vazba s jelenem, celoplátěná vazba, 415 stran, odřený výjev na vazbě, kniha restaurována, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 3.000 CZK (120 €)

    Last auctioneer: ID6**6 History of bids

  • Anonym

    Východoslovenské železiarne Košice – Československo

    No.: 494

    Auction price: 350 CZK (14 €)

    12 x pohlednice v obálce, 1966, 14,5 x 10,5 cm, soubor dvanácti pohlednic v papírovém obalu, Pressfoto, Bratislava, papírové pouzdro lehce opotřebené, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 350 CZK (14 €)

  • Josef Vaňhara

    (1907-1997)

    Zlín ve fotografii

    No.: 492

    leporelo, 1930, 17 x 11 cm, 22 čb. fotografií s popisky na zadní sraně fotografií, v českém, německém a anglickém jazyce, nakladatelství Tisk ve Zlíně, rozkládací leporelo, lehce opotřebeno, Provenance: Antiquarian Dlážděná

  • Eugen Wiškovský

    (1888-1964)

    Eugen Wiškovský

    No.: 490

    fotografie, 1930, 18 x 13 cm, soubor 12 pohlednic, úvodní studii napsala A. Fárová, v edici Profily vydalo nakladatelství Orbis, volné fotografie v obálce, obálka mírně odřená a lehce zašpiněná, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 1.400 CZK (56 €)

  • Anonym

    Zora. Letecké album I/II

    No.: 488

    Auction price: 400 CZK (16 €)

    album, 30,5 x 22,5 cm, album s obrázky z čokolád Zora, kolem r. 1936 , vazba původní, brožovaná, 2 x 22 stran, stav dobrý, opotřebené obálky, obrázky kompletní, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 400 CZK (16 €)

  • Anonym

    Geldsorten aller Länder

    No.: 486

    Auction price: 2.500 CZK (100 €)

    album, 1910, 13,5 x 20 cm, album ražených replik mincí evropských mocností a jejich kolonií, popisový text anglicky, zašpiněné desky, na dvou místech lehká poškození , Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 2.500 CZK (100 €)

  • Hasso Wedel von

    (1898-1961)

    Der Kampf im Westen

    No.: 478

    kniha, 100 stereofotografií v příloze, přiložené brýle, 8 barevných příloh, Raumbild-Verlag Otto Schönstein, München 1940, 80s., celoplátěná původní vazba, poškozený hřbet, odřené desky, fotografie a brýle ve výborném stavu, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Last auctioneer: ID3**6 History of bids

  • Karel Ludwig

    (1919-1977)

    Karel Ludwig

    No.: 473

    katalog, 1980, 30 x 24 cm, Praha, Pressfoto, 1980, volné listy, soubor 12 fotografií, edice Mezinárodní fotografie sv. 4, úvodní slovo Václava Chocholy, stav dobrý, přebal mírně pomačkán a nažloutlý, Provenance: Antiquarian Dlážděná

  • Stanislav Kostka Neumann

    (1875-1947)

    Sen o zástupu zoufajících a jiné básně

    No.: 466

    Auction price: 600 CZK (24 €)

    kniha, vyd. Moderní revue, Praha, 1903, brož, 67s., velmi dobrý stav,

  • Fráňa Šrámek

    (1877-1952)

    Sedmibolestní

    No.: 465

    kniha, úprava a obálka V.H. Brunner?, vyd. Moderní bibliotéka, Praha, 1904, brož, 92s., restaurováno - nový hřbet, nepatrný úbytek obálky v pravém dolním růžku, krásný stav,

  • Karel Čapek

    (1890-1938)

    O věcech obecných čili Zoon Politikon

    No.: 464

    Auction price: 400 CZK (16 €)

    kniha, první vydání, vyd. Fr. Borový, Praha, 1932, pův. brož, 162s., restaurováno, mírně ohmataná obálka, velmi dobrý stav,

    Current price: 400 CZK (16 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    H. de Balzac: Dívka se zlatýma očima

    No.: 463

    Auction price: 1.100 CZK (44 €)

    kniha, frontispis, výzdoba titulního listu, iniciály, viněta v závěru Fr. Kobliha, papír japon, vazba L. Bradáč, přel. K. Fiala, tisk J. Skalák, 4. sv. Knihy pro bibliofily vyd. Kamilla Neumannová, Praha 1913, kož. vazba se zlac. ražbou, zlatá ořízka, 114s., drobné oděrky a nečistoty na vazbě, velmi…

    Current price: 1.100 CZK (44 €)

    Last auctioneer: ID4**7 History of bids

  • Agatha Christie

    (1890-1976)

    Nezabila jsem!

    No.: 461

    Auction price: 200 CZK (8 €)

    kniha, 1948, 18 x 12,5 cm, vydala Nová Osvěta, Praha, vazba původní, poloplátěná s obálkou, 250 stran, jemně potrhaná, ušpiněná obálka, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (12 €)

  • Toyen

    (1902-1980)

    R. Ivšič: Toyen

    No.: 458

    kniha, text R. Ivšič, obsahuje množství barevných a černobílých reprodukcí, vydal editions Filipacchi, na patitulu fotografie Toyen, Man Rey, pl. vazba s přebalem, 71s., politá vazba, zažloutlá, opravovaná obálka, Provenance: Antiquarian Ostrovní

  • Různí autoři

    U – čtvrtletník skupiny Blok, ročník 1937

    No.: 456

    Auction price: 300 CZK (12 €)

    časopis, 1937, 24 x 16 cm, časopis obsahuje básně, povídky, eseje, zamyšlení, aj. autoři příspěvků jsou: B. Václavek, S. K. Neumann, P. Jilemnický, O. Fischer, J. Weil, J. Taufer, E. F. Burian, L. Aragon, L. Maršíček, A. Hoffmeister, J. Noha, V. Majakovskij, Z. Černý, P. Bezruč, J. Bartuška, F. Hala…

    Current price: 300 CZK (12 €)

  • Různí autoři

    U – čtvrtletník skupiny Blok, ročník 1936

    No.: 455

    Auction price: 300 CZK (12 €)

    časopis, 1936, 24 x 16 cm, časopis obsahuje básně, povídky, články, poznámky, aj. autoři příspěvků jsou: B. Václavek, S. K. Neumann, O. Fischer, L. Svoboda, J. Noha, Z. Černý, J. Bartuška, F. Halas, M. Pujmanová, J. Kopta, a další, vydal J. Kohoutek, 1936, Praha, čtyři časopisy v papírové obálce s d…

    Current price: 300 CZK (12 €)