auction history
LIST OF AUTHORS

  • Kolektiv autorů

    Humoristické listy 1862

    No.: 654

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, politicko-satyrický týdeník, vyd. Josef R. Vilímek, Praha, 1862, roč. IV., č. 1-52, polokožená vazba, 440s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Lada

    (1887-1957)

    Leták r. II. č. 42

    No.: 653

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00

    dvojlist, satirický Leták s karikaturou Josefa Lady, vyd. E. Bass a Červená sedma, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the member of The Manes Association of Fine Artists and The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Ludmila Jiřincová

    (1912-1994)

    Ljuba Štíplová- Šťastný rok

    No.: 645

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00

    volné listy v papírovém přebalu, 21,5 x 30 cm, sign. DU na titulním listu L. Jiřincová, celostránkové reprodukce akvarelů Ludmily Jiřincové doplněné verši, propagační výtisk státní pojišťovny, původní volné listy v papírovém přebalu 21,5 x 30 cm, kompletní, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disc…

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Ocelové město

    No.: 582

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, ilustrace L. Benett, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1924, 153 s., clpl. nakladatelská vazba se zlacenou ražbou, stránky při krajích zažloutlé, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: ID6**3 History of bids

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Zemí šelem

    No.: 581

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, ilustrace L. Benett, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1923, 303 s., clpl. nakladatelská vazba se zlacenou ražbou, stránky při krajích zažloutlé, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: ID6**3 History of bids

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Tvrdohlavý Turek

    No.: 580

    Auction price: 2.500 CZK (105 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, stužková vazba Jos. Pfeiffer, ilustrace L. Benett, překlad Otylie Petrová, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1903, 391 s., clpl. nakladatelská vazba se zlacenou ražbou, plátýnko vzadu na deskách lehce zvlněné, několik skvrn, malá část spodku hřbetu poškozena, předsádka místy naprasklá, velmi dobr…

    Current price: 2.500 CZK (105 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Vynález zkázy

    No.: 579

    Auction price: 900 CZK (38 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, pův. xylografcké ilustrace L. Benett, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1931, pův. nakladatel. clpl. zdobená vazba, 187s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 900 CZK (38 €)

    Last auctioneer: ID6**3 History of bids

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Honba za meteorem

    No.: 578

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, pův. xylografcké ilustrace G. Roux, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1925, pův. nakladatel. clpl. zdobená vazba, 243s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: ID6**3 History of bids

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Maják na konci světa

    No.: 577

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, pův. xylografcké ilustrace G. Roux, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1926, pův. nakladatel. clpl. zdobená vazba, 190s., velmi dobrý stav, drobné opotřebení hran, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: ID6**3 History of bids

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    O život

    No.: 576

    Auction price: 700 CZK (30 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, pův. xylografcké ilustrace L. Benett, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1926, pův. nakladatel. ppl. zdobená vazba, 240s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 700 CZK (30 €)

    Last auctioneer: ID6**3 History of bids

  • Neurčený autor

    Soirs de la Beaute, Volume 1. Recueil de photographies artistiques d’ aprés nature.

    No.: 600

    Auction price: 4.200 CZK (175 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00

    album, pravděpodobně první album aktů v Čechách, informace k němu jsou prakticky nedohledatelné, tiskl O. Janáček, Praha, 1912, obs. 16 listů (1x tit. list, 15x fotografie s aktem a pův. pap. ob. s potiskem, ob. zevnitř ve hřbetu vyspravena (slepena), při okrajích mírně opotřebena, vložené listy vel…

    Current price: 4.200 CZK (175 €)

    Last auctioneer: ID3**4 History of bids

  • Kája Saudek

    (1935-2015)

    O. Neff: Arnal / M. Macourek: Peruánský deník / J. Nesvadba: Po stopách něžného muže

    No.: 599

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00

    sešit, 3 x Kája Saudek, komiks, ilustrace Kája Saudek, vydala Práce, Praha 1931, 72s., brož, dolní část obálky lehce zvlněná, jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: ID9**4 History of bids

  • Jaroslav Foglar

    (1907-1999)

    Píseň úplňku

    No.: 598

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, il. K. Saudek a M. Čermák, autoři J. Hanzel a O. Bezděková, věnováno J. Foglarovi u příležitosti jeho 80. narozenin, vyd. ČSTV, Praha 1987, brož., 112s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: ID3**7 History of bids

  • Jaroslav Foglar

    (1907-1999)

    Rychlé šípy a jejich 65 úžasných dobrodružství

    No.: 597

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00

    sešit, výběr z komiksových příběhů Rychlých šípů vydaný u příležitosti výstavy k 90. narozeninám Jaroslava Foglara a nedožitým devadesátinám malíře dr. Jana Fischera v Muzeu hlavního města Prahy, il. Jan Fischer, vyd. Muzeum hlavního města Prahy, Praha 1997, sešit, 48s., velmi dobrý stav , Proven…

    Current price: 550 CZK (23 €)

    Last auctioneer: ID4**6 History of bids

  • Miloslav Troup

    (1917-1993)

    Černý květ - výbor ze staré tamilské poezie

    No.: 333

    Auction price: 600 CZK (25 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofilie, orig. celostr. zinkografie v různých barvách v textu, přílohách a na obálce a podpis v tiráži Miloslav Troup, překlad Kamil Zvelebil, vytiskl a vydal Jaroslav Picka, Praha 1956, volné listy v obálce, 66s., chamois ruční papír, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied …

    Current price: 600 CZK (25 €)

    Last auctioneer: ID4**5 History of bids

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    J. Kopta: Kratochvilné děje z naší vlasti

    No.: 27

    Auction price: 2.000 CZK (84 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, originální autorova kresba s věnováním a podpisem na předtitulu, podpis Josef Kopta, il. C. Bouda, vyd. Melantrich, Praha, 1952, pův. clpl. vazba s papírovou obálkou, 452s., obálka potrhána a vyspravena lepenkou, jinak dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of V. Kysela an…

    Current price: 2.000 CZK (84 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    F. Langer: Pražské legendy

    No.: 26

    Auction price: 2.000 CZK (84 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, originální autorova kresba s podpisem na předtitulu, il. C. Bouda, vyd. SNDK, Praha, 1956, pův. clpl. vazba s papírovou obálkou, 99s., obálka lehce opotřebena, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member of The Hollar Association of Czech G…

    Current price: 2.000 CZK (84 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    J. Swift: Gulliverovy cesty

    No.: 25

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, originální autorova kresba s věnováním a podpisem na předtitulu, il. C. Bouda, vyd. SNDK, Praha, 1953, pův. clpl. vazba s papírovou obálkou, 340s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member of The Hollar Association of Czech Graphic…

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Medicína v Shakespearových tragédiích

    No.: 23

    Auction price: 700 CZK (30 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00

    brož, ilustrace a podpis J. Kolář, doslov a podpis Fr. Dvořák, přebal, typo. a podpis M. Dyrynk, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1996, Ex. 657/800, brož., 36 s., při okrajích roztřepený papír, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the founder of Skupina 42, member of The Umeleck…

    Current price: 700 CZK (30 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Carl Sandburg: Ocel a dým

    No.: 22

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00

    brož, podpis a překlad J. Kolář, ilustrace a úprava Fr. Gross, vydalo Družstvo Dílo, Praha 1946, Ex. 350/1000, brož., 61 s., velmi dobrý stav knihy, obálka zažloutlá, při okraji roztržená a lehce zašpiněná, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the founder of Skupina 42, member of The Umelecka beseda an…

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: ID6**6 History of bids

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    K. H. Borovský: Tyrolské elegie v rozmluvách s měsíčkem

    No.: 32

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofilie, dřevoryt ve frontispisu, 2x celostr. dřevoryt a viněta C. Bouda, vyd. Josef Hladký, Hranice, 1931, ex: 50/160, podpis a věnování M. Mrkvičkové-Hlobilové Josef Hladký, podpis C. Bouda, pův. brož, 25s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of V. Kysela and M. Svabin…

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: ID7**2 History of bids

  • František Kupka

    (1871-1957)

    Tvoření v umění výtvarném

    No.: 197

    Auction price: 3.000 CZK (125 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, obálka, tit. list a frontispis Fr. Kupka, vyd. SVU Mánes, Praha, 1923, první vydání, pův. brož, 210s., restaurováno - nová ořízka listů, sešito do pův. ob., lehce ušpiněná a při okrajích mírně pomačkaná ob., jinak velmi dobrý, krásný stav, , the disciple of prof. A. Studnicka, Eisenmenger, fo…

    Current price: 3.000 CZK (125 €)

    Last auctioneer: ID5**8 History of bids

  • Gabriela Triwaldová

    (1814-1895)

    Česká národní kuchařka

    No.: 489

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, vyd. Alois Hynek, Praha, pevná převazba, pův. ob. nalepena na deskách a hřbetu, 360s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 700 CZK (30 €)

    Last auctioneer: ID3**2 History of bids

  • John Milton

    (1608-1674)

    Ztracený ráj

    No.: 501

    Auction price: 3.000 CZK (125 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, první vydání, překlad Josefa Jungmanna, pouze první díl (zpěv první až šestý), vyd. Bohumil Hase, Praha, 1811, karton. desky, 320s., místy flíčky na listech, na tit. listě vpisek perem, odřené okraje desek, jinak dobře zachováno,

    Current price: 3.000 CZK (125 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Více autorů

    Swětozor: neylaciněgssj spis obrázkowý k rozssjřenj užitečných známostj pro Čechy, Morawany a Slowáky

    No.: 514

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00

    starý tisk, velké množství mědirytových ilustrací, č. 3-47 v jednom svazku, redaktor P. J. Šafařík, tisk a náklad synů Bohumila Háze, Praha, 1834-1835, stará clpl. převazba, 376s., opotřebeno, zachovalý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jacques-Hyacinthe Serry

    (1659-1738)

    Exercitationes Historicae, Criticae, Polemicae De Christo, Ejusque Virgine Matre

    No.: 506

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, Historická, kritická, polemická cvičení O Kristu a jeho panenské matce, dílo dominikánského teologa J. H. Serryho, vyd. Joannes Malachinus, Venetiis, 1719, mědirytová viněta v titlním listu, dále viněty a iniciály v textu, heraldické exlibris ve vnitřní straně předních desek: Franz Gregor mar…

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Johann Gottlieb Heineccius

    (1681-1741)

    Elementa ivris Germanici

    No.: 518

    Auction price: 2.400 CZK (100 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, druhý svazek díla německého právníka a filosofa pojednávající o dějinách německého práva, vyd. Impensis Orphanotrophei, Halae, 1737, latinský text, červený a černý tisk na titulní straně, mědirytina, viněty na koncích kapitol v textové části, vlys na začátku první kapitoly, pův. pergamenová v…

    Current price: 2.400 CZK (100 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Kolektiv autorů

    Vlastizrádci - Betreffend: Hochverräterische Umtriebe von österr. Čechen im Auslande.

    No.: 510

    Auction price: 2.500 CZK (105 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, 33 x 21 cm, vydalo Präsidium der k. k. Polizeidirektion, 1917, soupis velezrádců, dobrý, knižní blok drží, několik růžků listů je ohnuto, několik málo skvrnek, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 2.500 CZK (105 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Friedrich Schiller

    (1759-1805)

    Panna Orleánská

    No.: 509

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, vyd. Praha, 1838, tisk arcobiskupská tiskárna, W. Špinka, překl. S. K. Macháček, exlibris majitele, polokožená vazba, 168s., vlastnická razítka na titl. straně a v textu, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: ID6**0 History of bids

  • Jan Amos Komenský

    (1592-1670)

    Historie o těžkých protivenstvích církve české

    No.: 508

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, vyd. Jan Samuel Landolt, 1844, portrét J. Husa a J. A. Komenského, pův. pevná vazba, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 1.100 CZK (46 €)

    Last auctioneer: ID7**0 History of bids

Instagram

Facebook

You must login first.