auction history

  • Jana Míčková

    (1940-2020)

    Lidé a havrani na poli

    No.: 270033

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 27. 02. 2023 18:24

    lept, 8 x 19 cm, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 650 CZK (28 €)

    Last auctioneer: ID7**4 History of bids

  • Jana Míčková

    (1940-2020)

    Dívka s holubičkami

    No.: 270034

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 27. 02. 2023 18:23

    suchá jehla, 15 x 10 cm, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: ID3**1 History of bids

  • František Ženíšek

    (1877-1935)

    Záchrana cti

    No.: 249154

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 27. 02. 2023 18:22

    tuš, papír, 1913, 23 x 17 cm, sign. PD F. Ž. J. 13, rám, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: ID8**0 History of bids

  • Karel Veržakovský

    (1924-1963)

    Na stole

    No.: 269986

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 27. 02. 2023 18:19

    olej, papír, 30 x 44,5 cm, monogr. DU KV, rám, Provenance: Antiquarian Dlážděná, disciple of Prof. J. Obrovský at the Academy of Fine Arts in Prague

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: ID1**5 History of bids

  • Zdeněk Šputa

    (1916-2014)

    Na opuštěné cestě

    No.: 269987

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 27. 02. 2023 18:16

    olej, plátno, 1936, 45 x 34 cm, sign. PD Šputa, rám, Jedna z raných prací tohoto autora, ve kterých se projevoval jeho výrazný talent. Malíř Zdeněk Šputa (23. 6. 1916–9. 6. 2014) vyrůstal v Ostravě, tam také studoval na gymnáziu a později na Obchodní akademii. S otcem se ale nepohodl a v roce 1938 o…

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: ID1**1 History of bids

  • Jakub Obrovský

    (1882-1949)

    Sv. Jiří zabíjí draka

    No.: 263485

    AUCTION IS TERMINATED: 27. 02. 2023 18:13

    uhel, papír, 25,6 x 41 cm, sign. PD J. Obrovský, Provenance: Antiquarian Dlážděná, disciple of Prof. E. K. Liška, M. Pirner and S. Sucharda at the Academy of Fine Arts in Prague, member of the Union of Creative Artists and of SVUM

    Last auctioneer: ID5**6 History of bids

  • Oldřich Hamera

    (1943-2021)

    No.: 267667

    AUCTION IS TERMINATED: 27. 02. 2023 18:04

    monotype, 1995, 5 x 8,3 cm, sign. lower/right Olower/left . Hamera 95, rám, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Last auctioneer: ID8**5 History of bids

  • Adolf Jelínek Alex

    (1890-1957)

    Kavalerie

    No.: 242505

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 27. 02. 2023 18:01

    lept, suchá jehla, 24,8 x 23 cm, sign. PD A. J. Alex, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Art College in Prague, the disciple of prof. A. Janek at Academy in Munich and prof. M. Svabinsky at The Academy of Fine Arts in Prague

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: ID8**3 History of bids

  • Adolf Jelínek Alex

    (1890-1957)

    Cikáni

    No.: 251883

    Auction price: 600 CZK (25 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 27. 02. 2023 18:00

    akvatinta, 20 x 24,5 cm, sign. A. J. Alex, na papíře dr. skvrnky, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Art College in Prague, the disciple of prof. A. Janek at Academy in Munich and prof. M. Svabinsky at The Academy of Fine Arts in Prague

    Current price: 600 CZK (25 €)

    Last auctioneer: ID7**7 History of bids

  • František Hudeček

    (1909-1990)

    Horník

    No.: 268269

    Auction price: 900 CZK (38 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 16. 02. 2023 16:03

    dřevoryt, 1949, 13,9 x 8,8 cm, sign. PD F. Hudeček 49, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Kysela at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member of The Umelecka beseda, Skupina 42, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists, Radar and Index

    Current price: 900 CZK (38 €)

    Last auctioneer: ID7**9 History of bids

  • Josef Hodek

    (1888-1973)

    No.: 268268

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 16. 02. 2023 16:02

    dřevoryt, 12 x 6 cm, sign. DU Josef Hodek, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the private disciple of J. Hodek sr., J. Vachal, K. Reisner and A. de Pian in Prague, member of The Union of Pilsen Fine Artists

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: ID5**5 History of bids

  • M. Šerý

    PF

    No.: 267989

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 16. 02. 2023 15:57

    akvarel, tužka, papír, 1994, 16,5 x 12,5 cm, sign. PD M. Šerý, rám, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (21 €)

  • .

    Sana chutná jako máslo

    No.: 267968

    Auction price: 150 CZK (7 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 16. 02. 2023 15:44

    reklamní plakát, 126 x 95 cm, přeložený, zažloutlý, při okrajích potrhaný papír, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 450 CZK (19 €)

    Last auctioneer: ID3**4 History of bids

  • Jiří Školník

    Grotesknost v českém výtvarném umění 20. století

    No.: 267963

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 16. 02. 2023 15:39

    výtvarný plakát, 57,5 x 83,5 cm, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: ID9**4 History of bids

  • .

    Jeden starší - jeden mladší

    No.: 267961

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 16. 02. 2023 15:37

    výtvarný plakát, 98 x 53 cm, skvrny na papíře, potrhaný, zažloutlý papír, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

  • .

    Konec léta

    No.: 267940

    Auction price: 100 CZK (5 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 16. 02. 2023 15:23

    hudební plakát, 1995, 64,5 x 33 cm, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 100 CZK (5 €)

    Last auctioneer: ID5**4 History of bids

  • Mirko Šašek

    Pasačka koz

    No.: 266821

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 16. 02. 2023 15:05

    olej, překližka, 1964, 18 x 23,5 cm, sign. LD Mirko Šašek 64, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 250 CZK (11 €)

  • Karel Chaba

    (1925-2009)

    Drak

    No.: 263375

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 16. 02. 2023 14:40

    lept, 20 x 14,7 cm, sign. PD Karel Chaba, č. 55/110, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the private study

    Current price: 400 CZK (17 €)

  • Dana Puchnarová

    Postava

    No.: 258120

    Auction price: 50 CZK (3 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 15. 02. 2023 15:36

    litografie, 1980, 13,5 x 9,5 cm, sign. DU Puchnarová 1980, č. 12/200, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. K. Soucek, L. Cepelak, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Current price: 50 CZK (3 €)

  • Alois Moravec

    Divý muž

    No.: 258116

    Auction price: 50 CZK (3 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 15. 02. 2023 15:34

    litografie, 11,5 x 8,8 cm, sign. DU AMoravec, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. E. Dite, A. Hofbauer and F. Kysela at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague and prof. M. Svabinsky at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Umelecka beseda, The Hollar A…

    Current price: 50 CZK (3 €)

  • Rudolf Klimovič

    (1917-1990)

    Portrét dívky

    No.: 258106

    Auction price: 50 CZK (3 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 15. 02. 2023 15:32

    litografie, 11,6 x 8,8 cm, sign. PD R. Klimovič, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 50 CZK (3 €)

    Last auctioneer: ID6**5 History of bids

  • Ludmila Jiřincová

    Dva poháry

    No.: 258104

    Auction price: 100 CZK (5 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 15. 02. 2023 15:30

    Current price: 100 CZK (5 €)

  • Alois Moravec

    Dřevaři

    No.: 258049

    Auction price: 50 CZK (3 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 15. 02. 2023 15:25

    dřevoryt, 11,3 x 12,4 cm, sign. DU AMoravec, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. E. Dite, A. Hofbauer and F. Kysela at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague and prof. M. Svabinsky at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Umelecka beseda, The Hollar As…

    Current price: 50 CZK (3 €)

  • Jindřich Mahelka

    (1919-1990)

    Poutník před hřbitovem

    No.: 238806

    Auction price: 50 CZK (3 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 14. 02. 2023 15:37

    litografie, 7 x 7 cm, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Graphic School in Pardubie, the disciple of prof. I. Kulec at The Ukrainian Academy of Fine Arts in Prague, the disciple of prof. V. Pukl and V. Silovsky at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Hollar Association of …

    Current price: 50 CZK (3 €)

  • Jaroslav Vodrážka

    (1894-1984)

    Popraviště

    No.: 238785

    Auction price: 50 CZK (3 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 14. 02. 2023 15:35

    dřevoryt, litografie, 7,5 x 6; 9 x 6,5 cm, sign. DU J. Vodrážka, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the member of The Umelecka beseda and The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Current price: 50 CZK (3 €)

  • Jaroslav Vodrážka

    (1894-1984)

    2x Umrlec

    No.: 238783

    Auction price: 50 CZK (3 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 14. 02. 2023 15:33

    dřevoryt; litografie, 8,5 x 4,5; 7 x 8,5 cm, sign. DU J. Vodrážka, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the member of The Umelecka beseda and The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Current price: 50 CZK (3 €)

  • Jaroslav Vodrážka

    (1894-1984)

    Kokořín a umrlec

    No.: 238782

    Auction price: 50 CZK (3 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 14. 02. 2023 15:32

    2x dřevoryt, 8,5 x 3; 8 x 2,5 cm, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the member of The Umelecka beseda and The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Current price: 50 CZK (3 €)

  • Marie Michaela Šechtlová

    Máchovská krajina

    No.: 238763

    Auction price: 100 CZK (5 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 14. 02. 2023 15:31

    mezzotinta, 9 x 6,5 cm, sign. PD M.M. Šechtlová, č. 23/50, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Secondary School of Fine Arts at the atelier of L. Jirka and V. Kytka, the disciple of prof. Sklenar, J. Anderle and J. Mikula at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague

    Current price: 100 CZK (5 €)

  • Adolf Jelínek Alex

    (1890-1957)

    Adamité

    No.: 230324

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 14. 02. 2023 15:16

    lept, 42,2 x 64,5 cm, sign. PD JA. Alex, zašpiněný, pokrčený papír, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Art College in Prague, the disciple of prof. A. Janek at Academy in Munich and prof. M. Svabinsky at The Academy of Fine Arts in Prague

    Current price: 800 CZK (34 €)

  • Viktor Vorlíček

    (1909-1976)

    V aleji

    No.: 226669

    Auction price: 700 CZK (30 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 14. 02. 2023 15:00

    lept, 19,5 x 16 cm, sign. PD Vorlíček, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 700 CZK (30 €)

    Last auctioneer: ID8**6 History of bids