auction history

  • Jan Werich

    (1905-1980)

    Dopis s podpisem

    No.: 379

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00

    rukopis, strojopisný dopis s vlastnoručním podpisem adresovaný předákovi Východočeských Cihelen, psáno s humorem autorovi vlastním, 1x list v pův. ob. (ta potrhána), velmi dobrý stav,

    Current price: 600 CZK (25 €)

    Last auctioneer: ID6**5 History of bids

  • Jaroslav Seifert

    (1901-1986)

    Komediantský vůz

    No.: 383

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    bibliofilie, pro edici 33 připravili k vydání PhDr. František Dvořák a František Janás, frontispis suchá jehla z původní desky Františka Tichého Hlava clowa III., signováno Jaroslav Seifert, vydáno 1980, 15 x 9 cm

    Current price: 900 CZK (38 €)

    Last auctioneer: ID3**7 History of bids

  • Kamil Lhoták

    Korespondence s Dr. Ivanem Hrdinou

    No.: 389

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    dopis, 30 x 21 cm, strojopis podepsaný Kamilem Lhotákem, papír natržen, the member of The Umelecka beseda, The Hollar Association of Czech Graphic Artists, Skupina 42

    Current price: 500 CZK (21 €)

  • Josef Liesler

    Podpis

    No.: 396

    Auction price: 150 CZK (7 €)

    podpis, 25 x 18 cm, podpis na papíře s vyobrazením autora, volný list, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. C. Bouda, O. Blazicek, member of The Royal Belgian Academy, The Manes Association of Fine Artists and The Hollar Association of Czech Graphic Artists, member of …

    Current price: 150 CZK (7 €)

    Last auctioneer: ID1**1 History of bids

  • Vojtěch Tittelbach

    (1900-1971)

    Podpis

    No.: 395

    Auction price: 150 CZK (7 €)

    podpis, 23 x 18 cm, podpis na papíře s vyobrazením autora, volný list, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. E. Dite and J. Benda at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague and prof. M. Svabinsky at The Academy of Fine Arts in Prague, member of UB, The Ma…

    Current price: 150 CZK (7 €)

    Last auctioneer: ID5**8 History of bids

  • Alois Sopr

    (1913-1993)

    Podpis

    No.: 399

    Auction price: 150 CZK (7 €)

    podpis, 24 x 20 cm, podpis na papíře s vyobrazením autora, 15. 4. 1977, volný list, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 150 CZK (7 €)

  • Různí autoři

    Pohlednice s podpisy spisovatelů

    No.: 484

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    rukopis, na rubu podepsáni: Drago Jančar, Dane Zajc, Alenka Puhar, Jan Beneš, Karin Clark, Ivan Minatti, Alasdair MacKinnon, Ursula Heinze de Lorenzo, Hans van de Waarsenburg a J. Šalamoun (?),

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Zlatá kniha grad hotelu Šroubek v Praze

    No.: 488

    Auction price: 1.200 CZK (50 €)

    Current price: 1.200 CZK (50 €)

  • Magdalena Dobromila Rettigová

    (1785-1845)

    No.: 487

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    kniha, vyd. nákladem Jaroslava Pospíšila, Praha, 1860, osmé vydání, poloplátěná převazba, 375s., chybí frontispis s portrétem autorky, skvrny na některých stránkách, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 1.700 CZK (71 €)

    Last auctioneer: ID3**2 History of bids

  • Karolína Vávrová

    No.: 486

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    kniha, vyd. August Lehmann, Praha, 1873, třetí vydání, clpl. převazba, pův. obálka nalepena na předních deskách, 511s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 3.100 CZK (130 €)

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Návod k upotřebení

    No.: 1

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    kniha, již jen vzácně se objevující první vydání Kolářových básní-návodů s vyobr. autorových koláží, vyd. Dialog, Praha, 1969, náklad 2000ks, pův. clpl. vazba s ob., nestr., velmi dobrý stav knihy, ob. v rozích a při okrajích mírně opotřebena, , the founder of Skupina 42, member of The Umelecka bese…

    Last auctioneer: ID7**9 History of bids

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    S. K. Neumann: Sen o zástupu zoufajících

    No.: 295

    Auction price: 3.500 CZK (146 €)

    Current price: 3.500 CZK (146 €)

  • Pablo Picasso

    (1881-1973)

    H. Parmelin: Picasso Der Maler und sein Modell

    No.: 299

    Auction price: 1.600 CZK (67 €)

    kniha, 1x orig. litografie z kreseb P. Picassa, vytiskl Fernand Chenot, Intimes aus einem Atelier, vydal Werner Dausien Verlag, Hanau 1969, pl. vazba s bar. reliéfem, 195s., velmi dobrý stav, skvrny na hřbetu obálky, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 1.600 CZK (67 €)

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    Vít Obrtel: Vodotrysk

    No.: 322

    Auction price: 1.800 CZK (75 €)

    bibliofilie, 3x sign. barev. kombin. technika J. Istler (85/200), podpis v tiráži V. Obrtel, úprava C. Istlerová, tisk P. Dřímal, vyd. Památník národního písemnictví pro Spolek českých bibliofilů, Praha 1987, ruční papír, ex. 166/250, volné listy v obálce, nestr., výborný stav, Provenance: Antiquari…

    Current price: 1.900 CZK (80 €)

    Last auctioneer: ID5**4 History of bids

  • Jaroslav Hořánek

    (1925-1995)

    Ivan Slavík: Dvacet pozdních básní aneb Zaříkávání naděje

    No.: 326

    Auction price: 600 CZK (25 €)

    bibliofilie, 6x orig. sign. lept Jar. Hořánek, podpis básníka v titulu, úprava M. Albich, doslov M. Svatoš, tisk Pavel Dřímal, vydal Památník národního písemnictví pro Spolek českých bibliofilů, Praha 1988, volné listy v obálce, 40s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple …

    Current price: 600 CZK (25 €)

  • Aime Constant Fidele Henry

    (1801-1875)

    No.: 529

    Auction price: 5.000 CZK (209 €)

    Current price: 5.000 CZK (209 €)

    Last auctioneer: ID3**0 History of bids

  • Martin Salcman

    (1896-1979)

    Podpis

    No.: 408

    Auction price: 150 CZK (7 €)

    podpis, 24 x 20 cm, podpis na papíře s vyobrazením autora, 19. 10. 1976, volný list, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 150 CZK (7 €)

  • Rudolf Kundera

    (1911-2005)

    Podpis

    No.: 410

    Auction price: 150 CZK (7 €)

    podpis, 24 x 20 cm, podpis a věnování na papíře s vyobrazením autorova obrazu U okna, 4. 2. 1939, volný list, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 150 CZK (7 €)

  • Marie Majerová

    (1882-1967)

    14x kniha s podpisem

    No.: 423

  • Mikoláš Aleš

    (1852-1913)

    Adolf Heyduk: Nástin bájesloví slovanského a germánského

    No.: 422

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    kniha, podpis na titulní straně Mikoláše Alše jako majitele knihy, vyd. I. L. Kober, Praha, 1863, ex libris M. Aleš, r. 1907, pevná vazba, 110s, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 500 CZK (21 €)

  • Ignát Herrmann

    (1854-1935)

    Na různé adresy

    No.: 421

    Auction price: 350 CZK (15 €)

    kniha, podpis a věnování Ignáta Herrmanna Mikoláši Alšovi, r. 1902, vyd, Nakl, družstvo Máje, Praha, 1902, ilustrace na předtitulu A. Mucha, polokožená vazba, 350s., vazba lehce odřená, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 450 CZK (19 €)

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Božena Němcová: Babička

    No.: 420

    Auction price: 3.000 CZK (125 €)

    kniha, podpis Zdeňka Buriana na titlní straně, il. Z. Burian, vyd. V. Petr, Praha, 1940, polokožená vazba, 175s., odřený hřbet, razítko na titlním listě, razítko a dvě staré reklamní nálepky na předtitulu, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. M. Svabinsky and J. Obrovs…

    Current price: 3.000 CZK (125 €)

  • Josef Sudek

    (1896-1976)

    Fotografie

    No.: 419

    kniha, podpis Josefa Sudka na titulní straně k roku 1957, vyd. Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění, Praha, 1956, pův. clpl. vazba s papírovou obálkou, 232s., obálka místy natržena jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The State Graphic School in Prag…

    Last auctioneer: ID7**3 History of bids

  • Jozef Cincík

    Martin Benka

    No.: 418

    Auction price: 2.000 CZK (84 €)

    Current price: 2.100 CZK (88 €)

    Last auctioneer: ID4**7 History of bids

  • Bohumír Jaroněk

    (1866-1933)

    Podpis a fotografie

    No.: 416

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    podpis, 11,5 x 11 cm, podpis autora na volném listě, kabinetní fotografie autora, fotografie v horším stavu, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (13 €)

  • Jaromír Stretti - Zamponi

    (1882-1959)

    Dopis s podpisem

    No.: 415

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    rukopis, 17 x 13 cm, ručně psaný text s podpisem, r. 1916, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (13 €)

  • Jindřich Štyrský

    (1899-1942)

    Rukopis s podpisy

    No.: 414

    podpis, 18 x 12 cm, rukopis s podpisem J. Štyrský r. 1920, podpis F. Halas aj. Štyrský na zadní straně serigrafie s kresbou autora, 2x volný list, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Obrovsky at The Academy of Fine Arts in Prague

    Current price: 1.400 CZK (59 €)

    Last auctioneer: ID2**0 History of bids

  • Vladimír Holan

    (1905-1980)

    Tři

    No.: 430

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    volné listy, věnování s podpisem autora, r. 1966, il. F. Tichý, vyd. Československý spisovatel, Praha, 1957, volné listy v obálce, potrhaná obálka a hřbet, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: ID6**2 History of bids

  • Jaroslav Seifert

    (1901-1986)

    Osm dní

    No.: 429

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    sešit, podpis J. Seifert, r. 1968, il. J. Čapek, vyd. Čs. spisovatel, Praha, 1968, pův. sešit s obálkou, 32s., dobrý stav , Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: ID7**5 History of bids

  • Vilém Heckel

    (1918-1970)

    Království slunce a ledu

    No.: 428

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    kniha, podpis autora na titulní straně, vyd. Sportovní a turistické nakladatelství, Praha, 1960, pův. clpl. vazba bez obálky, 207s., lehce zašpiněná vazba, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 500 CZK (21 €)