Helena Vanišová (1951)

žákyně prof. C. Boudy na FF UK v Praze; malířka, grafička; od roku 1978 tvořila grafiku, poté se zaměřila na malbu, od 1989 výhradně akvarelem; podává svědectví o dnešním světě a přírodě, tvoří v cyklech (mj. Člověk a životní prostředí); krajiny zobrazuje poeticky až pohádkově; sérií akvarelů doprovodila literární odkaz K. Čapka; 1975 získala 1. cenu za grafiku (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2008, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2008)

Zvědavost

kombinovaná technika, papír, 10,7 x 14,7 cm, sign. PD Helena Vanišová, pasparta, autorský tisk, vzadu popsáno autorkou

žákyně prof. C. Boudy na FF UK v Praze

ID: 189100

Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

Plánované ukončení: 11. 12. 2019 15:10

Aktuální cena: 400 CZK (16 €)