Mirka Věrčáková (1946)
vystudovaná sklářka, věnovala se filmové a televizní grafice, knižní ilustraci a sochařské tvorbě; v současnosti se zabývá kresbou, malbou a grafikou; v roce 2002 jí vyšla kniha Život škodí zdraví, kde je její výtvarný projev označen jako NOSTALGIC - RETRO - POP - ART; malíř a grafik Joska Skalník tu o své kamarádce mj. prohlásil: "Mirka maluje a maluje krásně. Ve své tvorbě, tak i v životě používá svůj osobitý humor, někdy černý, jindy něžný. Je "šáhlá" uměním, zaplať Pán Bůh za to. (...) Mirka je svá, studnice originálních nápadů."
Strejček osud
ručně kolorovaná litografie, 2001, 28,2 x 20,7 cm, sign. PD Mirka 2001, 32/40
ID: 215794
Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 22. 04. 2024 18:45
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)