Pavel Sivko (1948)

studium na SOŠ výtvarné v Praze, žák prof. J. Trnky a Z. Sklenáře na VŠUP tamtéž, člen UVU, Asociace volné grafiky, SČUG Hollar; malíř, grafik, ilustrátor, pedagog; byl výtvarným redaktorem nakladatelství Mladá fronta v Praze (1990 - 1997), pracoval pro Albatros a jiná nakladatelství; od 1997 učí na Výtvarné škole Václava Hollara v Praze; věnuje se volné grafice (převážně barevné litografii s přírodními motivy a stromy) a kresbě, užité grafice a především ilustraci; zabývá se také známkovou tvorbou a animovaným filmem (např. Zbojníkova žena, ČST Ostrava 1976, Nechtěl jsem zabíjet ptáky, KF Praha 1986); kurátor výstav (2003 - Jubilanti Hollaru); zastoupen ve sbírkách MG v Brně, Západočeské galerie v Plzni, AJG v Hluboké nad Vltavou, PNP v Praze a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2005, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2005)

Zevnitř ven

litografie, 32 x 26,5 cm, sign. PD Pavel Sivko, č. 57/124, při okrajích lehce pokrčený papír

studium na SOŠ výtvarné v Praze, žák prof. J. Trnky a Z. Sklenáře na VŠUP tamtéž, člen UVU, Asociace volné grafiky, SČUG Hollar

ID: 220503 (V)

Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

DRAŽBA UKONČENA: 10. 12. 2018 19:24

Aktuální cena: 600 CZK (24 €)