Josef Procházka (1909-1984)

Krajina s řekou

olej, plátno, 65 x 85 cm, sign. PD Jos. Procházka, rám, krásná práce tradičního českého krajináře navazujícího na českou realistickou krajinomalbu 19. a 1 poloviny 20. století. Byl žákem prof. Nejedlého na pražské Akademii výtvarného umění, kde si prošel klasickou krajinářskou průpravou. Olejomalba Krajina s řekou je ukázkou autorovy dovednosti, svižnými tahy štětce zachytit hru světla a stínu odrážející se na vodní hladině. Často objevující se motiv vodní hladiny a zákoutí řek je pravděpodobně dán autorovou láskou k přírodě, zejména kolem Stříbrné Skalice a Posázaví

Literatura: Publikováno : Známý - neznámý malíř Josef Procházka, vydala Galerie Goltzova tvrz Golčův Jeníkov 2011, č.83 str.41

ID: 19639

Vyvolávací cena: 150.000 CZK (6.000 €)

ZAHÁJIT DRAŽBU ...

Aktuální cena: 150.000 CZK (6.000 €)