Josef Procházka (1909-1984)

Jihočeský rybník

olej, plátno, 57 x 94 cm, sign. PD, rám, překrásná a malebná ukázka z ruky významného krajináře, který ve svém díle navázal na to nejlepší z české realistické krajinomalby 19. a 1. poloviny 20. Století. Byl žákem prof. Nejedlého na pražské Akademii výtvarných umění. Zamiloval si a často také ztvárňoval přírodu kolem Stříbrné Skalice v Posázaví. Nabízená divácky velice atraktivní položka je dokladem autorovy dokonalé schopnosti zachytit hru světla a stínu, „živou vodu“ s odlesky slunce i cítit atmosféru horkého letního dne. konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem

ID: 13 (V)

Vyvolávací cena: 84.000 CZK (3.231 €)

Plánované ukončení: 29. 01. 2017 20:24

Aktuální cena: 84.000 CZK (3.231 €)