Karel Jan Sigmund (1897-1959)

žák prof. Schöna v Drážďanech, prof. O. Nejedlého v Praze; malíř; věnoval se krajinomalbě, zejména z okolí Heřmanova Městce a Železných hor; s oblibou zachycoval lesní tůně, vrby, lomy a opukové stavby; zúčastňoval se kolektivních výstav pořádaných kulturní radou a výtvarných salonů; zastoupen ve sbírkách Východočeské galerie v Pardubicích, bankovních domů východních Čech a Telecomu v Pardubicích (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2005, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2005)

Předjaří na Vysočině (Chalupy se stromem)

olej, plátno, 80 x 100 cm, sign. PD K.J. Sigmund, rám, na slepém rámu razítko "MINERVA" Odborný závod malířských potřeb Praha 1. Malebná ukázka z díla českého krajináře, jež studoval u prof. Schöna v Drážďanech a později u prof. O. Nejedlého v Praze. Oblíbenými náměty se pro Sigmunda staly lesní interiéry, tůně, lomy a zachycování proměn krajiny během plynutí ročních období, jak dokazuje nabízená položka.

Provenience: původně v majetku Státní spořitelny Humpolec, poté České spořitelny Tábor

žák prof. Schöna v Drážďanech, prof. O. Nejedlého v Praze

ID: 17 (V)

Vyvolávací cena: 26.000 CZK (1.000 €)

Plánované ukončení: 29. 01. 2017 20:32

Aktuální cena: 26.000 CZK (1.000 €)