Roman Havelka (1877-1950)

olej, lepenka, 39 x 49 cm, sign. LD Rom. Havelka, rám, vzadu štítek: Obchodní podnik syndikátu V. U., Praha II. - Purkyňova 6, 1929. Osobitě ztvárněná krajina milovníka Podyjí a výrazného představitele české krajinomalby, jenž absolvoval ateliér krajinářství u prof. J. Mařáka na Akademie výtvarných umění v Praze. Dílem svého učitele byl také ovlivněn, stejně jako dobovým zájmem o impresionismus. Havelka byl předsedou Sdružení výtvarných umělců moravských. Posouzeno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem

Provenience: původně v majetku České spořitelny, OP Kolín (vzadu štítek)

žák prof. Lišky a Stibrala na uměleckoprůmyslové škole v Praze, prof. J. Mařáka na AVU tamtéž, člen Jednoty umělců výtvarných, zakládající člen, předseda a čestný předseda SVUM v Hodoníně

ID: 2 (V)

Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.000 €)

DRAŽBA UKONČENA: 29. 01. 2017 20:02

Aktuální cena: 25.000 CZK (1.000 €)

Poslední dražitel: ID2530 Historie příhozu