Augustin Mervart (1889-1968)

V Žárech na Prostřední Bečvě

olej, karton, 33 x 50 cm, sign. PD Aug. Mervart 61, sign. na rubu Aug. Mervart, rám, na rubu autorský název a autorský štítek s popisem díla a razítko: Přijato uměleckou komisí Českého fondu výtvarných umění. Obraz významného moravského krajináře a malíře vedut. Studoval sochařství u prof. F. Hrachovce ve Valašském Meziříčí. Přesvědčivé zvládnutá scenérie z Valašska zaujme především dramaticky ztvárněnou oblohou, jemným impresivním laděním i koloritem.

žák prof. F. Hrachovce a A. Balána, člen SVUM v Hodoníně

ID: 22 (V)

Vyvolávací cena: 29.500 CZK (1.135 €)

Plánované ukončení: 29. 01. 2017 20:42

Aktuální cena: 29.500 CZK (1.135 €)