Bohuslav Dvořák (1867-1951)

olej, karton, kolem roku 1935, 38,5 x 52 cm, sign. PD B. Dvořák, rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem. Na Akademii výtvarných umění studoval krajinářskou školu prof. J. Mařáka. Oblíbil si přírodu naší země, maloval po celé zemi, nejradši ovšem přírodu Podkrkonoší kolem Nové Paky. Svou pestrou barevnou paletou, harmonickou kompozicí a realističtější malbou dokázal velmi dobře vystihnout a vyváženě ztvárnit náladu i atmosféru krajiny. Na nabízené položce vidíme brilantní ukázku použití výrazného barevného koloritu, který posloužil k dojmu optimistického letního plenéru. Vysoce kvalitní malba patří do sběratelsky vyhledávaného celku děl Mařákovy školy.

ID: 5 (V)

Vyvolávací cena: 65.000 CZK (2.500 €)

Plánované ukončení: 29. 01. 2017 20:08

Aktuální cena: 65.000 CZK (2.500 €)