Antonín Hudeček (1872-1941)

Zátoka na Bělé

olej, plátno, 1930, 99 x 133 cm, sign. PD Ant. Hudeček 1930, rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem, vzadu razítko. Jeden z nejznámějších zástupců české moderní krajinomalby vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze u M. Pirnera a V. Brožíka, ovšem byl také častým členem proslulých výprav do plenéru v okolí Okoře, které podnikal se svými žáky J. Mařák. Kromě jeho díla byl Hudeček ovlivněn také A. Slavíčkem, francouzským impresionismem, ale jeho dílo nejvíce vykazuje vliv realismu. Nabízená položka je dokonalou ukázkou z vyzrálého období autorovy tvorby, vyniká pro Hudečka tolik typickou technicky perfektně ztvárněnou malbou, poklidnou atmosférou, harmonickou kompozicí a příjemným, tlumeným koloritem, kterým Hudeček vytvořil překrásnou barevnou souhru „živé vody“ a okolní přírody. Díky tomu toto sběratelsky vysoce atraktivní dílo dává vyniknout sugestivní náladě okamžiku, přičemž divácký dojem ještě umocňují rozměry malby.

Vystaveno: Galerie Mánes, 1942

ID: 6 (V)

Vyvolávací cena: 135.000 CZK (5.193 €)

Plánované ukončení: 29. 01. 2017 20:10

Aktuální cena: 135.000 CZK (5.193 €)