François Antoine Bossuet (1798-1889)

V horách

olej, plátno, před rokem 1851, 51,5 x 41,5 cm, sign. PD F. Bossuet V. Y., rám, na zadní straně štítek s popisem z roku 1851, práce významného belgického malíře 19. století, profesora na Akademii v Bruselu, známého svými obrazy krajin, měst a památek Španělska a Itálie, a to především pro jejich dokonale perspektivní podání - perspektiva byla tématem jeho disertace z roku 1843. Fascinace těmito zeměmi byla zcela v duchu evropských romantických malířů, Bossuet tu čerpal hlavně z historických námětů, příležitostně zpodoboval také žánrové momentky z každodenního života. Jeho tvorba je zastoupena v řadě slavných muzejí a galerií, jako je např. Victoria and Albert Museum v Londýně

Provenience: Antikvariát Dlážděná

ID: 7 (V)

Vyvolávací cena: 80.000 CZK (3.077 €)

DRAŽBA UKONČENA: 29. 01. 2017 20:12

Aktuální cena: 80.000 CZK (3.077 €)

Poslední dražitel: ID5078 Historie příhozu