Stanislav Lolek (1873-1936)

Údolí s řekou

olej, plátno, 46 x 56 cm, sign. PD Lolek St., rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem. Na pražské Akademii výtvarných umění byl žákem prof. Julia Mařáka, Antonína Slavíčka a Rudolfa von Ottenfeld. Typickým námětem jeho obrazů se staly výhledy do krajiny, zvířecí motivy a lesní interiéry, přičemž svou mistrovskou technikou nanášení barevných skvrn uměl dokonale zachytit hru světla. Ve svém uměleckém vývoji přešel od realistické malby až k impresionistickému vyjádření nálady.

žák prof. Mářáka a Ottenfelda na AVU v Praze

ID: 8 (V)

Vyvolávací cena: 39.500 CZK (1.520 €)

Plánované ukončení: 29. 01. 2017 20:14

Aktuální cena: 39.500 CZK (1.520 €)