Bedřich Feigl (1884-1965)

Most v Praze

olej, plátno, polovina 30. let 20.stol., 49 x 63,5 cm, rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem, přiloženo odborné posouzení PhDr. Rey Michalové, Ph.D. Nabízený obraz je autentickým, velmi krásným a typicky expresivně rozehraným dílem Bedřicha Feigla, spoluzakladatele výtvarné skupiny Osma, umělce s výjimečně širokým záběrem , který dokázal vytvořit roli prostředníka mezi česko- německo- židovským a později i britským prostředím a stal se neopominutelnou osobností své doby.Dílo je autorovým reprezentativním dílem z pražského období poloviny 30. let, které charakterizuje gesticky expresivní výraz se zesílenými barevnými a světelnými kontrasty. Tato figurální kompozice, jež svým námětem výborně souzní s autorovým oblíbeným žánrem společenské zábavy ( prostředí kaváren a jiných společenských sešlostí) , zaujme transpozicí prožívané reality malířsky bezprostředním pohledem.Je to dílo sugestivně žhnoucích barev, silného poetického a energického cítění malované s bravurou odpovídající skvělému jménu autora.

žák prof. Bukovace, Roubalíka a Thieleho na AVU v Praze, člen skupiny Osma

ID: 9 (V)

Vyvolávací cena: 150.000 CZK (5.770 €)

Plánované ukončení: 29. 01. 2017 20:16

Aktuální cena: 150.000 CZK (5.770 €)