Karel Toman (1931-2000)

žák prof. V. Sychry a V. Pukla na AVU v Praze, člen SČUG Hollar; grafik, ilustrátor; zpočátku se zaměřoval na techniku dřevorytu a barevnou litografii, zpracovával různé figurální a historické náměty týkající se dobových armádních stejnokrojů 18. a 19. století; věnoval se známkové tvorbě (např. tři série s historickou poštovní tematikou, 1977, 1981 a 1988), exlibris, časopisecké i knižní ilustraci (přes 60 titulů); ilustroval literaturu dobrodružnou, historickou, sci-fi; ve volné tvorbě se vyjadřoval litografií, malbou a zejména perokresbou s groteskními, fantazijními, pohádkovými a strašidelnými motivy; spolupracoval s řadou časopisů - ABC, Co vás zajímá, Zpravodaj Klubu vojenské historie, Militaria, Střelecká revue, Střelecký magazín, kde byly uveřejňovány vystřihovánky pro děti s náměty vojáků historických armád; byl sběratelem exlibris; zastoupen ve sbírkách MG v Brně, GVU v Havlíčkově Brodě, KGVU ve Zlíně a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2007, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2007)

Jízda na kohoutovi

litografie, 1982, 49 x 42 cm, sign. PD KarelToman 82, autorský tisk

žák prof. V. Sychry a V. Pukla na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

ID: 12 (V)

Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

DRAŽBA UKONČENA: 30. 11. 2017 21:50

Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

Poslední dražitel: ID2465 Historie příhozu