Radim Malát (1930-1997)

Radar II.

olej, sololit, 1966, 49 x 52 cm, sign. DU Malát 66, rám, dílo originálního českého umělce, jenž vystudoval na Pedagogické fakultě UK u C. Boudy, M. Salcmana a K. Lidického. Maláta během tvůrčího období ovlivnily různé styly: geometrická abstrakce i někteří umělci jako F. Gross či F. Hudeček. Zlom v jeho tvorbě nastal po vstupu do skupiny Radar, jejímž hlavním cílem bylo zobrazování moderní technologicky vyspělé civilizace. Malátův námětový rejstřík se tedy rozrostl o soudobý městský život, pouliční dění, městské periferie, panelová sídliště či tovární budovy. Nabízená položka je tedy typickou ukázkou jeho díla a nezaměnitelného výtvarného rukopisu, při okrajích drobná poškození, na rámu drobné oděrky

Provenience: z pozůstalosti autora

ID: 23 (V)

Vyvolávací cena: 75.000 CZK (3.000 €)

DRAŽBA UKONČENA: 15. 11. 2018 16:22

Aktuální cena: 75.000 CZK (3.000 €)