Dobroslav Foll (1922-1981)

žák prof. J. Nováka na VŠUP v Praze, člen skupiny Radar; malíř, grafik, karikaturista; působil jako výtvarný redaktor několika nakladatelství, od 1955 volný výtvarník; ilustroval zejména knihy pro děti, mnohé naučného a encyklopedického charakteru (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1998, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1998)

Mašinfíra

olej, kombinovaná technika, sololit, 1962, 71,5 x 101 cm, sign. PD Foll 62, rám, zajímavý autor působící v II. pol. 20. století. Člen Skupiny RADAR, který stál dokonce u vzniku této tvůrčí skupiny v r. 1959. Autor, jež se vyznačoval osobitým smyslem pro humor, který vetknul i do své tvorby, a kterým ovlivnil současné umělce jako např. Fr. Skálu. Nabízené dílo pochází z raného období jeho tvorby, v níž se ještě vyrovnává s dobovým požadavkem socialistického realismu - malba je unikátní ukázkou totalitního působení, kterému podlehli i jinak svobodomyslní umělci

Provenience: z pozůstalosti autora

žák prof. J. Nováka na VŠUP v Praze, člen skupiny Radar

ID: 26 (V)

Vyvolávací cena: 41.000 CZK (1.640 €)

DRAŽBA UKONČENA: 15. 11. 2018 16:25

Aktuální cena: 41.000 CZK (1.640 €)