Jiří Rada (1929-2011)

Božkov II. (Vzpomínka na r. 64)

olej, plátno, 80 x 92 cm, sign. LD J. Rada, rám, tématem řady Radových obrazů je krajina a tak by mohl autor být snadno řazen mezi krajináře. Často ztvárňoval zahrady, venkovské domy nebo koruny stromů. Také valérům šedé, modré a zelené zůstává autor věrný. Tato opakující barevnost se stává pro obrazy Jiřího Rady klíčová. Jiří Rada se zúčastnil všech výstav Výtvarného léta Maloskalska a četných dalších kolektivních výstav doma i v zahraničí. Patří k zakladatelským osobnostem skupiny M 57 – Makarská, s níž také vystavoval. Je zastoupen ve sbírkách NG Praha, GHMP i jinde

ID: 26 (V)

Vyvolávací cena: 60.000 CZK (2.400 €)

Ukončení prvního podání: 13. 12. 2018 15:00

Aktuální cena: 60.000 CZK (2.400 €)