Miroslav Pošvic (1959)

studium na Střední grafické škole v Praze; malíř, grafik; od 1988 ve svobodném povolání; věnuje se malířské a grafické tvorbě; zprvu navazoval na tradici grotesky v českém výtvarném umění, v posledních letech vyvažuje grotesknost lyričtější rovinou; věnuje se převážně tvorbě nefigurálních kompozic v tušených a jemně odstíněných náznacích; v oblasti grafiky preferuje techniku barevné litografie (1994 obdržel jednu z pěti cen za českou grafiku roku); v grafikách z počátku 90. let jsou živočišné prvky a tvary zasazeny do nevymezeného prostředí, v němž plují, padají, vznášejí se; v pozdějších pracích se postupně uvolňuje i dříve pevný tvar, přírodní element se stává strukturou, pohybem, patvarem; okrajově se zabývá sochařskou tvorbou, pracuje v pískovci (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2003, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2003)

A co vaše duše? (PF 1996)

litografie, 1995, 14 x 18,4 cm, sign. PD M. Pošvic 95, č. 90/140

studium na Střední grafické škole v Praze, člen SČUG Hollar

ID: 2

Vyvolávací cena: 150 CZK (6 €)

DRAŽBA UKONČENA: 30. 01. 2019 15:04

Aktuální cena: 150 CZK (6 €)