IKONA

Pokrov přesvaté Bohorodice

malba na dřevě, pol. 19. století, 40 x 34,5 cm, ikona zobrazuje svátek Přesvaté Bohorodice Ochránkyně, který je jedním z velkých svátků řeckokatolické a pravoslavné církve. Svátek byl zaveden na základě zjevení Bohorodice svatému Ondřeji Konstantipoloskému v polovině 10. století. Bohorodice se zjevila, jak rozprostírá svůj šátek nad lidmi na znamení své ochrany. Pravost a autenticita ověřena PhDr. Hlaváčkovou, poškozeno

ID: 100

Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

Ukončení prvního podání: 21. 02. 2019 15:00

Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)