IKONA

Kristus v předpeklí

malba na dřevě, pol. 19. století, 35,8 x 31,5 cm, ikona zobrazje dvanáct nejdůležitějších pravoslavných svátků s ústředním motivem Krista v předpeklí, který osvobozuje starozákonní spravedlivé a Adama s Evou. Scénu lemuje vyobrazení dvanácti scén převážně mariánské a kristologické ikonografie. Jednotlivé scény jsou zasazeny do nekonkrétního prostředí s prvky italizující architektury. Pravost a autenticita ověřena PhDr. Hlaváčkovou, poškozeno

ID: 103

Vyvolávací cena: 20.000 CZK (800 €)

Ukončení prvního podání: 21. 02. 2019 15:00

Aktuální cena: 20.000 CZK (800 €)