IKONA

Staroobřadský kříž

malba na dřevě, vsazen kovový reliéfní kříž, malba pol. 19. století, původní odlitek kříže 17. - 18. století, 35 x 30 cm, ústředním motivem pravoslavné ikony je tzv. staroobřadský kříž s námětem ukřižovaného Krista v doprovodu světců a kardinálních ctností. Kříž byl jako liturgický předmět adjustován do později vzniklé malby. Pravost a autenticita ověřena PhDr. Hlaváčkovou, poškozeno, malba místy sedřena, místy zbytky vosku

ID: 105

Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.120 €)

Ukončení prvního podání: 21. 02. 2019 15:00

Aktuální cena: 28.000 CZK (1.120 €)

Poslední dražitel: ID1057 Historie příhozu