Andrej Bělocvětov (1923-1997)

olej, akryl, karton, 1972, 44,5 x 32,5 cm, sign. NU Bělocvětov 72, rám, expresivní abstrakce významného představitele české poválečné malby, který byl na pražskou AVU přijat jako mimořádný talent bez zkoušek, avšak studium sám opustil. Stal se členem první tvůrčí skupiny Máj 57, v níž zaujímal respektované místo. Toto dílo pochází z jeho pozdějšího tvůrčího období, v němž se přiklonil k čisté, gestické abstrakci. Bylo vystavováno, je publikováno v katalogu Andrej Bělocvětov, vyd. k příl. výstavy v Galerii kritiků, 2006.

ID: 124

Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.400 €)

Ukončení prvního podání: 21. 02. 2019 15:00

Aktuální cena: 35.000 CZK (1.400 €)