Andrej Bělocvětov (1923-1997)

Podzim

olej, akryl, karton, 1973 - 4, 42 x 48 cm, sign. LN Bělocvětov 73 - 4, rám, hodnotná práce z autorova expresivního období, které následovalo těsně po zániku skupiny Máj 57. Autor byl jedním z představitelů řádu pollockovské malby, která byla v českém prostředí raritním formálním odvětvím exprese. Malíř Andrej Bělocvětov prokázal svůj talent již v brzkém mládí. Na Akademii výtvarných mění v Praze byl přijat bez zkoušek a v 17 letech se stal hostem Umělecké besedy. V mládí maloval krajiny a zátiší, v nichž kladl důraz především na barvu a tvar. Pod vlivem poválečných uměleckých směrů došel k vlastnímu uměleckému názoru. Dílo Andreje Bělocvětova je expresivní, zahrnuje cykly pohybujících se postav. Jeho dílo se pohybuje na hranici Picassovského klasicismu a nové věcnosti Georga Grosze a Otto Dixe. Pro své kompozice používal nejrůznější prostředky, formy a způsoby vyjádření

ID: 125

Vyvolávací cena: 48.000 CZK (1.920 €)

Ukončení prvního podání: 21. 02. 2019 15:00

Aktuální cena: 48.000 CZK (1.920 €)