Luboš Vetengl (1988)

Moderní sloup II

litografie, 2009, 70 x 50 cm, sign. PD Vetengl 2009, č. 4/4, Luboš Vetengl je kreslíř, malíř a grafik, který se zabývá především tématem smrti a pohřbívání. Jeho hřbitovy jsou posmrtnými městy. Ta jsou plná světla, meditace a ticha, které k těmto místům patří. Zároveň zde můžeme vnímat pocity šeré samoty, ale i velkého nadhledu. Je zde úzká souvislost se světem nás živých. Ať už urbanistickým řešením samotných hřbitovů, tak podobností s dělením společnosti podle víry, třídního postavení nebo dějem odehrávajícím se na hřbitově. Obrazy mají převážně černobílou škálu, která skvěle doplňuje tichou atmosféru těchto míst. Je fascinován opuštěnou krajinou, architekturou a geometrií. Zpracovává je formou experimentální kresby malba a grafiky, uplatňuje především černobílou nebo monochromní škálu. Vystavuje od roku 2005 v rámci výstav v České republice a zahraničí.

ID: 12

Vyvolávací cena: 2.600 CZK (104 €)

Plánované ukončení: 20. 02. 2019 19:55

Aktuální cena: 2.600 CZK (104 €)