Radomír Leszczyński (1945)

Studoval na Střední průmyslové škole grafické v Praze u profesora Václava Bubeníčka. Autor bývá zařazován do proudu neokonstruktivismu. Těžištěm jeho tvorby je grafika v různých technikách, aplikace grafiky v designu a v užitém umění. Tvorba konstituuje výtvarné dílo jako vztah barev a tvarových forem, přičemž geometrická morfologie obrazové skladby bývá obohacována interakcí s generátorem náhodných funkcí. Barevnost jeho kompozic má antropoidní charakter a tím vykračuje z technické racionality k emocionálnímu symbolu. Autor je znám jako tvůrce mnoha logotypů, vizuálních stylů velkých známých společností (České aerolinie). Je autorem řady realizací v architektuře vycházející ze symbolické formy. Podstatný je geometrický symbol inspirovaný částečně počítačovým uměním. Umělcovy realizace pro architekturu jsou ke spatření v reprezentačních prostorách firem (vstupní hala ČKD Elektrotechnika, zasedací síň Metrostav, Česká pojišťovna, Hotel Intercontinental Praha, pasáž Jiřího Grossmanna). Veřejnosti je znám z přehlídkových výstav české grafiky (1996, Česká grafika, Praha..1997,98,99 atd. Grafika roku, Praha) a její prezentace v zahraničí (2002, Česká grafika, Paříž).

Ptáci III.

mix media, 1998, 50 x 50 cm, sign. PD Lesi 98, rám, vzadu signováno autorem a nalepen štítek s popisem

žák prof. V. Bubeníčka na SPŠ grafické v Praze

ID: 4

Vyvolávací cena: 4.500 CZK (180 €)

Plánované ukončení: 05. 06. 2019 15:30

Aktuální cena: 4.500 CZK (180 €)