Jiří Mědílek (1954)

vyučil se litografem, později pracoval v grafických profesích, od roku 1986 se věnuje výhradně volné tvorbě. Zastoupen ve sbírkách: Uměleckoprůmyslové muzeum Praha, Galerie Klatovy / Klenová, Art Gallery of Ontario Toronto, AOC Gallery New York, Jüdisches Museum Rendsburg, Muzeum a galerie Litomyšl

olej, plátno, 1998, 44,5 x 64,6 cm, sign. vzadu Mědílek 1998, rám, Obraz dokládá proměnu Mědílkova stylu směrem k téměř metafyzickému prázdnu, ke kterému došel právě v roce 1998. Oproti předchozímu období, kdy kladl důraz na světlo a také nebe, na němž se světelný děj odehrává, dominuje v nových obrazech země. Obrazové pole je nově členěno do několika geometrických ploch, expresivnější tahy štětce mizí, velké plochy jsou pečlivě promalovány a jemně modelovány světlem. , na rámu drobné oděrky

malíř, grafik, člen Umělecké besedy, samostatně vystavuje od r. 1985

ID: 9

Vyvolávací cena: 26.000 CZK (1.040 €)

Plánované ukončení: 05. 06. 2019 15:04

Aktuální cena: 26.000 CZK (1.040 €)