Ferdinand Stašek (1888-1935)

studoval na Umělecko průmyslové kole v Praze u prof. Dítěte, později na uměleckých školách v Římě a Mnichově. Pocházel z jižních Čech, takže jeho počáteční tvorba je věnována jihočeské krajinomalbě. Po první světové válce odjel na základě konkurzu Ministerstva kultury Egyptského království do Egypta, kde se v roce 1923 usadil natrvalo v Káhiře. Maloval orientální motivy, portréty členů diplomatického sboru, členy předních egyptských rodin včetně krále Fuada I. Věnoval se také fotografii, která mu často sloužila jako podklad pro tvorbu obrazů.

Portrét chlapce

olej, karton, 1921, 38 x 29,5 cm, sign. PN Stašek, rám, vzadu popsáno autorem, místy poškozená malba, na rámu drobné oděrky

žák prof. Díťěte na Umělecko průmyslové škole v Praze, od roku 1923 působil v Egyptě v Káhiře, je autorem mnoha portrétů členů předních egyptských rodin včetně krále Fuada I.

ID: 98

Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

Plánované ukončení: 27. 06. 2019 17:14

Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)