Otakar Hůrka (1889-1966)

žák A. Kalvody, člen Salon d´automne ve Francii; malíř, grafik; 1920 se vydal na studijní cestu do Francie; 1921 vystavoval na pařížském jarním Salonu, v témže roce obeslal i podzimní Salon; v této době byla jeho díla publikována ve Francii v uměleckých časopisech; po návratu se věnoval krajinářství; inspirací mu bylo Posázaví, vznikl také soubor dřevorytů, který vydal pod názvem Album Posázaví; v grafice se věnoval i ex libris, ilustroval knihy a publikoval kresby v novinách; jeho díla byla reprodukována ve Zlaté Praze, Veraikonu a jinde; samostatně vystavoval od rokuk 1908 (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1999, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1999)

Chalupa

olej, karton, 39 x 39,5 cm, sign. LD Otakar Hůrka, rám, zažloutlá malba

žák A. Kalvody v krajinářské škole, člen Salon d´automne ve Francii

ID: 90

Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

Ukončení prvního podání: 26. 09. 2019 15:00

Aktuální cena: 3.600 CZK (144 €)

Poslední dražitel: ID4**0 Historie příhozu