Jaroslav Horejc (1886-1983)

Lívia

bronz, v. 20,5 cm, značeno Horejc, Jaroslav Horejc, přezdívaný Mistr českého Art deca, paří mezi výrazné osobnosti české sochařské scény 20. století. Bronzový odlitek Lívia je krásnou ukázkou autorova citu pro zobrazení lidské figury. Jaroslav Horejc se řadí mezi solitéry českého výtvarného umění, pro uzavřenost vlastního názoru a svůj těžko uchopitelný styl, pozdější odlitek

žák prof. Suchardy, Nováka a Drahoňovského na UMPRUM v Praze, člen SVU Mánes, Svazu čs. Díla

ID: 97

Vyvolávací cena: 22.000 CZK (880 €)

PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 26. 09. 2019 15:00

Aktuální cena: 22.000 CZK (880 €)

Poslední dražitel: ID3**3 Historie příhozu