Andrej Bělocvětov (1923-1997)

Na výletě

olej, akryl, sololit, 1973, 63 x 47 cm, sign. PD Bělocvětov 73, rám, abstraktní malba významného představitele české poválečné malby, který byl na pražskou AVU přijat jako mimořádný talent bez zkoušek, člen tvůrčí skupiny Máj 57. Toto dílo pochází z jeho pozdějšího tvůrčího období, v němž se přiklonil k expresivní až gestické abstrakci. Bylo vystavováno (Galerie kritiků, 2006) jako malba, která zcela zapadá do kontextu autorova námětového pole i působivosti rukopisu

ID: 577

Vyvolávací cena: 45.000 CZK (1.800 €)

Plánované ukončení: 27. 09. 2019 10:20

Aktuální cena: 45.000 CZK (1.800 €)