Tobias Conrad Lotter (1717-1777)

Atlas Minor Praecipua Orbis Terrarum Imperia

47x kolorovaná mědirytina na ručním papíře, 1744, 21,5 x 28 cm, Atlas minor praecipua Orbis terrarum Imperia, Regna et Provincias, Germaniae potissimum tabelli 80 exacte delineatis sistens usui militiae ducum ac peregrinantium maxime accommodatus opera Tobiae Conradi Lotteri. Ručně kolorované mědirytinové mapy s nápisovou kartuší, měřítky a severkou, v mapovém rámci geografické souřadnice. Vlastním mapám předchází mědirytinový obsah na 16 stranách. Další autoři: Seutter, Matthäus, 1678-1757, Weyermann, Jakob Christoph, 1698-1757, Crophius, Martin Gottfried, činný ca 1730-1770, Seutter, Albrecht Carl, 1722-1762, Lainpacher, Matthaeus Petter, činný 18. stol, Silbereisen, Andreas, 1713-1751. Celoplátěná vazba, restaurováno, nekompletní, z pův. počtu 80 map je v tomto souboru vevázáno 47, místy poškozeno, některé mapy podlepeny

ID: 4

Vyvolávací cena: 20.000 CZK (800 €)

Plánované ukončení: 24. 10. 2019 10:03

Aktuální cena: 20.000 CZK (800 €)