Josef Velčovský (1945)

studium na SUPŠ v Uherském Hradišti, žák prof. K. Součka na AVU v Praze, prof. S. W. Heytera v Atelieru 13 v Paříži, člen UVU ČR, National Geographic Society; malíř, kreslíř, grafik, ilustrátor; byl na stáži v Bretagni a Provenci; 1971 - 1985 pracoval jako arteterapeut v léčebně v Praze - Bohnicích, 1984 - 1990 vedoucí výtvarný redaktor a vedoucí Galerie Fronta nakladatelství Mladá fronta v Praze, pak ve svobodném povolání; věnuje se volné grafice, kresbě, knižní (edice Světová literatura) i časopisecké ilustraci a malbě, kde navázal na tradice české imaginativní malby; ilustracemi doprovodil více než 70 knižních titulů; zpracovává reálné i imaginární krajinné a přírodní podněty, ženský akt; typická v jeho pracích je umělecká zkratka a poetika; v roce 1988 založil Galerii K (kresby); zastoupen ve sbírkách NG, ČMVU, GHMP v Praze, AJG v Hluboké nad Vltavou, GVU Most, SČGVU Litoměřice, Ministerstva kultury Finska, Městského muzea v Norimerku a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2008, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2008)

Podzim

litografie, 2002, 24 x 18,4 cm, sign. PD Velčovský , č. 64/100, lehce zažloutlý papír

studium na SUPŠ v Uherském Hradišti, žák prof. K. Součka na AVU v Praze, prof. S. W. Heytera v Atelieru 13 v Paříži, člen UVU ČR, National Geographic Society

ID: 17

Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

Plánované ukončení: 28. 10. 2019 16:04

Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)