Kolektiv autorů (Vítězslav Nezval, Jindřich Štýrský, Antonín Matějček, Jaromír Pečírka, Vojtěch Volavka, Vladimír Novotný, Viktor Nikodem)

Emil Filla

kniha s osmi signovanými grafickými listy, 1936, monografie obsahuje texty devatenácti autorů: F. Fleigl, A. Flechtheim, F. Halas, J. Hora, O. Kokoschka, Dr. V. Kramář, Dr. A. Matějček, V. Nezval, V. Nikodem, Dr. V. Novotný, W. Nowak, Dr. J. Pečírka, J. B. Svrček, Dr. F. X. Šalda, J. Štýrský, Dr. J. Urzidil, Dr. E. Utitz, F. Venera, Dr. V. Volavka, soubor článků a reprodukcí s použitím otisků 22 leptů nebo suchých jehel podepsaných autorem. Desky po otištění byly zničeny. Za redakce Františka Venery vydal Václav Jelínek a František Venera v Brně v dubnu 1936 ve 100 výtiscích s textem na ručním papíře van Gelder a 8 lepty nebo suchými jehlami. Tento svazek má číslo 26. Grafické přílohy: 1) Zátiší s květinami a plody, lept kombinovaný s akvatintou, rok 1935, 40 ks bylo tištěno pro knihu Dílo Emila Filly, sign. PD Emil Filla 2) Žena spící v lenošce, lept, rok 1935, 240 ks bylo tištěno pro knihu Dílo Emila Filly, sign. PD Emil Filla 3) Žena se psem na klíně, suchá jehla s akvatintou, rok 1935, 45 ks bylo tištěno pro knihu Dílo Emila Filly, sign. PD Emil Filla 4) Žena v lenošce, lept kombinovaný s akvatintou, rok 1935, 240 ks bylo tištěno pro knihu Dílo Emila Filly, sign. PD Emil Filla 5) Zátiší se skleničkou a mišpulí, lept kombinovaný s akvatintou, rok 1935, 40 ks bylo tištěno pro knihu Dílo Emila Filly, sign. PD Emil Filla 6) Hlava muže, lept, rok 1935, 70 ks bylo vytištěno pro knihu Dílo Emila Filly, sign. PD Emil Filla 7) Zápas koní, suchá jehla, rok 1935, 70 ks tištěno pro knihu Dílo Emila Filly, sign. PD Emil Filla 8) Zátiší s ovocem a rybou, lept kombinovaný s akvatintou, rok 1935, 45 ks bylo tištěno pro knihu Dílo Emila Filly, sign. PD Emil Filla

ID: 14

Vyvolávací cena: 160.000 CZK (6.400 €)

Ukončení prvního podání: 28. 11. 2019 15:00

Aktuální cena: 160.000 CZK (6.400 €)