Josef Ullmann (1870-1922)

Letní krajina

olej, lepenka, 32 x 41,5 cm, sign. PD J. Ullmann, rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem. Atraktivní letní imprese známého krajináře, který studoval nejprve na mnichovské Akademii, později u M. Pirnera a J. Mařáka na pražské Akademii výtvarných umění. Zpočátku své tvorby byl ovlivněn právě Mařákem, později se jako jiní jeho žáci přiklonil k impresionismu. Nabízené dílo pochází pravděpodobně z 20. - 30. let 20. století. Dílo je pojednáno typickým ullmanovským rukopisem, v němž autor dospěl k uvolněnější technice charakteristické dosucha rozetíranými barvami. Na nabízené položce svým vytříbeným rukopisem vystihl v duchu impresionismu jeden ze svých oblíbených námětů, LD věnování: K vaší svatbě, na rámu drobná poškození

ID: 22

Vyvolávací cena: 33.000 CZK (1.320 €)

Ukončení prvního podání: 12. 12. 2019 15:00

Aktuální cena: 33.000 CZK (1.320 €)