Marie Michaela Šechtlová (1952)

studium na Střední odborné škole výtvarné u L. Jirky a V. Kytky, žákyně prof. Sklenáře, J. Anderleho a J. Mikuly na VŠUP v Praze; ilustrátorka, grafička, malířka; pochází z rodu fotografů; zaměřuje se na volnou grafiku, exlibris, kresbu, knižní ilustraci, malbu a počítačovou grafiku; tvoří v duchu lyrismu, s důrazem na detail a vystižení nenávratného okamžiku; z grafických technik si oblíbila mezzotintu, akvatintu, slepotisk, lept; náměty čerpá z jihočeské krajiny, přírody, literatury, hudby a divadla; spolupracuje s několika nakladatelstvími, např. vytvořila pro Supraphon učebnici hudební výchovy pro lidové školy umění s názvem Mladí muzikanti; pro interiéry realizuje počítačovou grafiku (RM systém Tábor, Česká obchodní banka Strakonice ad); zastoupena ve sbírkách NG v Praze, AJG v Hluboké nad Vltavou, GVU v Havlíčkově Brodě, GVU v Ostravě, Muzea exlibris v Chrudimi a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2006, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2006)

Harlekýn

litografie, 13,5 x 9 cm, sign. PD M.M.Šechtlová, č. 53/120

studium na Střední odborné škole výtvarné u L. Jirky a V. Kytky, žákyně prof. Sklenáře, J. Anderleho a J. Mikuly na VŠUP v Praze

ID: 191137 (V)

Vyvolávací cena: 450 CZK (18 €)

DRAŽBA UKONČENA: 09. 01. 2019 18:58

Aktuální cena: 450 CZK (18 €)

Poslední dražitel: ID6783 Historie příhozu