Vladimír Pechar (1931)

žák prof. Uchytilové - Kučové, J. Kaisera a J. Mahelky na SOŠV v Praze, člen Sdružení pražských výtvarných umělců; malíř, grafik; věnuje se převážně portrétu, a to jak v malbě, tak v grafice (mj. soubor šedesáti barevných litografií Tvář dramatu Williama Shakespeara pro město Kingslynn v Anglii, 1986; soubor 28 portrétů českých panovníků, 1985 - 1993; soubor 30 portrétů shakespearovských postav, 1993 - 1995); věnuje se také kreslenému humoru, tvorbě exlibris a drobné grafice, za niž získal řadu ocenění na specializovaných přehlídkách v Polsku (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2003, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2003)

Ex Libris Milada Pecharová

dřevoryt, 8 x 5,5 cm, sign. PD V. Pechar, č. 48, vzadu značeno autorským razítkem

žák prof. Uchytilové - Kučové, J. Kaisera a J. Mahelky na SOŠV v Praze, člen Sdružení pražských výtvarných umělců

ID: 228446

Vyvolávací cena: 60 CZK (3 €)

DRAŽBA UKONČENA: 07. 01. 2019 22:12

Aktuální cena: 60 CZK (3 €)