Zdeněk Burian (1905-1981)

malíř, ilustrátor, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského, člen Sdružení výtvarníků Purkyně. Zdeněk Burian je považován za jednoho z nejslavnějších českých ilustrátorů. Často přezdívaný malíř “dobrodružství“, jenž byl dobrodruhem i mimo malířské plátno, svými ilustracemi obohatil nejen literární ale i filmový svět. Pro svůj nepřehlédnutelně výjimečný talent byl přijat již ve čtrnácti letech na Akademii výtvarného umění v Praze. Svým veskrze originálním, avšak těžko zařaditelným projevem se stal Zdeněk Burian jednou z dominantních osobností české výtvarné scény 20. století.

Mapa nalezišť australopitecinů, Trinilský kámen a Objevitelé pitekantropa Ernst Haeckel a lékař Dubois

kvaš, papír, 10,5 x 8; 10 x 9; 10 x 15 cm, sign. PD Z. Burian

Literatura: Dějiny psané kamenem, Josef Kleibel, Zdeněk Buian 1976, str. 19, 25

ID: 328

Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 21. 02. 2018 15:00

Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)