Bachtiár

Írán

ručně vázaný koberec, vlna, antik (počátek 20. století), stav B (dobrý stav odpovídající stáří, lokálně se může vyskytovat větší míra opotřebení vlasu, či drobné defekty nijak nerušící celkový vzhled koberce), 206 x 152 cm, Koberec bachtiár s nepříliš často se vyskytujícím celoplošným motivem tzv. zahradním motivem, kdy je koberec rozdělen na geometrická pole pokrytá barevnými květinovými symbolizujícími perskou zahradu. Své jméno odvozuje od nomádského kmene Bachtiáru, obývajícího středozápadní Írán na jihozápad od Isfahánu. Koberce této provenience se vyrábí z odolné vlny, která se při vázání pevně stlačuje a díky tomu koberec získává hustotu a pevnost.

ID: 52

Vyvolávací cena: 48.000 CZK (1.920 €)

DRAŽBA UKONČENA: 08. 10. 2019 21:51

Aktuální cena: 48.000 CZK (1.920 €)

Odhadní cena: 130 000 - 160 000 CZK