• Milan Grygar

    (1926)

    Kompozice I.

    Položka č.: 1

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    serigrafie, 1992, 40 x 70 cm, sign. PD Milan Grygar 1992, č. 35/50, Milan Grygar je původem slovenským současným vizuálním umělcem, který se ve své tvorbě již od 60. let 20. století zabývá především propojením obrazu, zvuku a prostoru. Autor studoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové u Josefa Novák…

    Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 20 000 - 25 000 CZK

  • František Drtikol

    (1883-1961)

    Žena v kroji

    Položka č.: 249

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    bromostříbrná fotografie, 26,3 x 20 cm, na zadní straně značeno razítkem Umělecká fotografie Drtikol & Spol. Praha, při pravém okraji mírně natržený papír (cca 1 cm), v dolních růžcích přehlý, Antikvariát Dlážděná, studium na Učebním a výzkumném ústavu pro fotografování v Mnichově, člen SČSVU

    Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 30 000 - 40 000 CZK

  • František Hodonský

    (1945)

    Vodní slavnost

    Položka č.: 243

    Vyvolávací cena: 16.000 CZK (667 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    dřevořez, 2013, 90 x 70 cm, sign. PD F. Hodonský 2013, č. 1/4, žák prof. V. Hrocha na SUPŠ v Uherském Hradišti a F. Jiroudka na AVU v Praze, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 16.000 CZK (667 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 20 000 - 25 000 CZK

  • Petra Oriešková

    (1941-2022)

    Někdy se z toho nemůžu vymotat - opouštěj mě smysly

    Položka č.: 241

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    kombinovaná technika (akvarel, tužka), papír, 2003, 35 x 50 cm, monogr. DU PO 2003, rám, nově adjustováno, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. O. Eckerta na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 12 000 - 18 000 CZK

  • František Hudeček

    (1909-1990)

    Květina

    Položka č.: 238

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    pero, papír, 1978, 10,5 x 11 cm, DU monogr. FH 78, rám, dílo významného malíře, grafika a ilustrátora, člena Skupiny 42 a Skupiny RADAR. Hudeček byl jedním z prvních autorů, kteří do českého umění vnášeli konstruktivní tendence, posléze nahrazené tendencemi surrealismu, žák prof. Kysely na UMPRUM v …

    Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 25 000 - 35 000 CZK

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    O zánětu okostice II

    Položka č.: 41

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    tuš, papír, 1929, 30 x 21,5 cm, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 80 000 - 100 000 CZK

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Ladění II

    Položka č.: 66

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    akvarel, tuš, papír, 2001, 56,5 x 75 cm, sign. PD A. Lamr 01, typická koloristicky výrazná práce od významného představitele českého Pop-artu, který je svým osobitým dílem zastoupen mj. ve sbírkách National Gallery of Art ve Washingtonu, Centre G. Pompidou v Paříži, Museo de Arte Contemporáneo v Bue…

    Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 15 000 - 20 000 CZK

  • Ota Janeček

    (1919-1996)

    Trávy

    Položka č.: 58

    Vyvolávací cena: 650.000 CZK (27.084 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    olej, plátno, 1950, 100 x 81 cm, sign. PD O. Janeček 50, rám, číslo katalogu 7506. Ota Janeček, student kreslení u Oldřicha Blažíčka, Cyrila Boudy a Karla Pokorného na Českém vysokém učení technickém, po uzavření školy za války pracoval v továrně na výrobu jízdních kol. Na sklonku války se mu podaři…

    Aktuální cena: 650.000 CZK (27.084 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 800 000 - 900 000 CZK

  • Kamil Lhoták

    (1912-1990)

    Na obzoru plachta bílá

    Položka č.: 237

    Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.459 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    akvarel, tuš, papír, 7,2 x 13,6 cm, sign. PD Kamil Lhoták, rám, ilustrace ke knize: Valentin Petrovič Katajev: Na obzoru plachta bílá, SNDK, Praha 1959, kresba otištěna v tiráži, Antikvariát Ostrovní, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.459 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 45 000 - 60 000 CZK

  • Vladimír Kopecký

    (1931)

    Geometrie prostoru

    Položka č.: 133

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    serigrafie, 30 x 30 cm, sign. PD Kopecký 010, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Kaplického

    Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 10 000 - 12 000 CZK

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Tenisové hřiště

    Položka č.: 57

    Vyvolávací cena: 300.000 CZK (12.500 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    akvarel, papír, 1955, 40 x 59 cm, rám, vzadu autorský štítek s popisem, významný malíř, který se zařadil ke generaci "krotkých modernistů" (Bruknerův termín popisující nástup autorů, kteří už nechtěli sdílet oficiální formy socialistického realismu). Vystoupil spolu s dalšími vrstevníky v …

    Aktuální cena: 300.000 CZK (12.500 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 350 000 - 400 000 CZK

  • Jiří Anderle

    (1936)

    Před modrou oblohou

    Položka č.: 56

    Vyvolávací cena: 73.000 CZK (3.042 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    akryl, plátno, 2006, 80 x 60 cm, sign. LD Anderle 59/06, Významný český malíř a grafik. Narodil se v roce 1936 v Pavlíkově na Rakovnicku, posléze odešel studovat do Prahy, kde absolvoval AVU u profesorů Antonína Pelce (ateliér malby) a Vladimíra Silovského (ateliér grafiky). Na přelomu 60. a 70. let…

    Aktuální cena: 73.000 CZK (3.042 €)

    Poslední dražitel: ID3**6 Historie příhozu

    Odhadní cena: 120 000 - 150 000 CZK

  • Ludmila Jiřincová

    (1912-1994)

    Voda

    Položka č.: 233

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    litografie, 36,5 x 24 cm, sign. PD L. Jiřincová, č. 7/30/2, českou malířku, ilustrátorku a grafičku Ludmilu Jiřincovou proslavily zejména její půvabné ilustrace . V roce 1960 získala ocenění pro nejkrásnější knihu ČSSR, v roce 1982 obdržela titul zasloužilé umělkyně. Zúčastnila se mnoha tuzemských i…

    Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 10 000 - 12 000 CZK

  • Jan Chaloupek

    (1958)

    Z kroniky starých vikingů

    Položka č.: 129

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (792 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    akryl, juta, 2024, 80 x 120 cm, známý malíř a ilustrátor, absolvent PdF - výtvarného oboru MU v Brně, na umělecké scéně se prosadil svým intelektuálním pojetím gestické malby, v rámci níž neustává v experimentu hledat nové polohy, žák M. Roštínské, P. Brázdy a J. Zezuly

    Aktuální cena: 19.000 CZK (792 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 30 000 - 40 000 CZK

  • Eva Bednářová

    (1937-1986)

    Snová krajina

    Položka č.: 128

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    olej, plátno, 105 x 105 cm, rám, na zadní straně značeno pozůstalostním razítkem, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, členka SČUG Hollar

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 40 000 - 60 000 CZK

  • Petr Šmaha

    (1945-2021)

    Žena III.

    Položka č.: 127

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    olej, plátno, 1990, 100 x 70 cm, sign. PD P. Šmaha 90, rám, na zadní straně popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 25 000 - 35 000 CZK

  • Oldřich Kulhánek

    (1940-2013)

    Report No. 3

    Položka č.: 90

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    lept, 1970, 39,8 x 24,8 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 1970, č. 24/45, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 18 000 - 25 000 CZK

  • Oldřich Kulhánek

    (1940-2013)

    It will be much more different to escape

    Položka č.: 89

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    lept, 1969, 25,6 x 49,7 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 1969, autorský tisk, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 18 000 - 25 000 CZK

  • Josef Velčovský

    (1945)

    Praha

    Položka č.: 232

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    olej, plátno, 1968, 85 x 100 cm, sign. PD Velčovský 68, rám (nezaskleno), představovaná olejomalba zachycuje panorama Prahy, které díky Velčovského autorskému stylu působí jako originální pohled na známé dominanty. Barevné vjemy sjednocené do souboru emocionálně nabitých útržků městské scenérie refl…

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 35 000 - 50 000 CZK

  • Josef Velčovský

    (1945)

    Město

    Položka č.: 231

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    olej, plátno, 1967, 109,6 x 115,2 cm, sign. PD Velčovský 67, rám (nezaskleno), Josef Velčovský (*1945) je český malíř, kreslíř, grafik a ilustrátor. Absolvoval SUPŠ v Uherském Hradišti a studoval u profesora K. Součka na AVU v Praze a profesora S. W. Heytera v Atelieru 13 v Paříži. Je členem UVU ČR …

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 35 000 - 50 000 CZK

  • Andrej Bělocvětov

    (1923-1997)

    Autoportrét

    Položka č.: 230

    Vyvolávací cena: 32.000 CZK (1.334 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    olej, karton, 1945, 47 x 33 cm, sign. PN Bělocvětov 45, rám, malíř Andrej Bělocvětov prokázal svůj talent již v brzkém mládí. Na Akademii výtvarných umění v Praze byl přijat bez zkoušek a v 17 letech se stal hostem Umělecké besedy. V mládí maloval krajiny a zátiší, v nichž kladl důraz především na b…

    Aktuální cena: 32.000 CZK (1.334 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 50 000 - 70 000 CZK

  • Albín Brunovský

    (1935-1997)

    Ruka Williama Shakespeara (Ex libris Arnold, Cor, Wout, Pim)

    Položka č.: 147

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    lept, mezzotinta, 1984-93, 16,4 x 11,5 cm, sign. DU Albín Brunovský 1984 -93, č. 122/125, slovenský malíř, grafik a ilustrátor, jeden z významných umělců druhé poloviny 20. století. Albín Brunovský vystudoval Vysokou školu výtvarných umění v Bratislavě, kde byl žákem profesora Vincenta Hložníka. Ško…

    Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 8 000 - 14 000 CZK

  • Oldřich Kulhánek

    (1940-2013)

    Temptation

    Položka č.: 88

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    lept, 1969, 35,7 x 43 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 1969, č. 29/40, při okrajích lehce pokrčený, natržený papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 18 000 - 25 000 CZK

  • Oldřich Kulhánek

    (1940-2013)

    There goes a vision of the future !

    Položka č.: 87

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    lept, 1968, 30,8 x 49,5 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 68, autorský tisk, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 18 000 - 25 000 CZK

  • Oldřich Kulhánek

    (1940-2013)

    Back

    Položka č.: 86

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    lept, 1968, 38,5 x 20,8 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 1968, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 18 000 - 25 000 CZK

  • Albín Brunovský

    (1935-1997)

    Pouť k dobré náladě (Ex libris O. Kalabusová)

    Položka č.: 146

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    lept, mezzotinta, 1990, 13 x 10 cm, sign. DU Albín Brunovský 1990, č. 29/100, vzadu razítko Sbírka exlibris Olga Kalabusová, slovenský malíř, grafik a ilustrátor, jeden z významných umělců druhé poloviny 20. století. Albín Brunovský vystudoval Vysokou školu výtvarných umění v Bratislavě, kde byl žák…

    Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 8 000 - 14 000 CZK

  • Albín Brunovský

    (1935-1997)

    Bella Italia III

    Položka č.: 145

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    lept, reliéfní tisk, 1969, 43 x 40 cm, sign. PD A. Brunovský 1969, č. 18/65, slovenský malíř, grafik a ilustrátor, jeden z významných umělců druhé poloviny 20. století. Albín Brunovský vystudoval Vysokou školu výtvarných umění v Bratislavě, kde byl žákem profesora Vincenta Hložníka. Školu ukončil ro…

    Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 12 000 - 20 000 CZK

  • Karel Demel

    (1942)

    Pro Gustava Mahlera III.

    Položka č.: 144

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    lept, akvatinta, 1999, 66 x 49 cm, sign. PD Karel Demel 99, rám, Narodil se v Praze roku 1942. Studoval grafiku a knižní ilustraci na VŠUP v Praze u profesorů Sklenáře a Anderleho. Jeho grafické dílo je především figurální, ovlivněno jeho vztahem k hudbě. Je členem SČUG Hollar. Jeho práce jsou mimo …

    Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 10 000 - 12 000 CZK

  • Pavel Sukdolák

    (1925-2022)

    Změna předpovědi počasí

    Položka č.: 143

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    lept, akvatinta, 48,5 x 48,5 cm, sign. DU Pavel Sukdolák, č. 15/50, Studium na ČVUT u prof. Cyrila Boudy a následně na AVU v Praze v ateliéru u prof. Vladimíra Silovského. Je známý pro svojí volnou grafickou tvorbou (především barevný lept a akvatinta) plnou harmonických linií a pastelových barev, ž…

    Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 12 000 - 15 000 CZK

  • Oldřich Kulhánek

    (1940-2013)

    Oh, my guardian Angel

    Položka č.: 85

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    lept, 1969, 38,5 x 28 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 1969, autorský tisk, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 18 000 - 25 000 CZK

Instagram

Facebook