-
Ivan Ouhel
(1945-2021)
Geometrie a světlo IV.
Položka č.: 98Vyvolávací cena: 160.000 CZK (6.667 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
olej, plátno, 2012, 150 x 130 cm, sign. PD I. Ouhel 2012, lišta, vzadu štítek Galerie Gema, zdařilá práce významného českého představitele současné abstrakce, která, jak je pro autora typické, vychází z inspirace krajinou. Autor studoval na pražské AVU u Karla Součka, posléze se stal členem sdružení…
Aktuální cena: 160.000 CZK (6.667 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 200 000 - 250 000 CZK
-
Vladimír Renčín
(1941-2017)
Manželé
Položka č.: 192Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 20 x 29,7 cm, sign. PD Renčín, dole text: My dva, Marie, se shodneme už jen v kritice Evropské unie!., Antikvariát Dlážděná, člen skupiny Polyegran
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 10 000 - 15 000 CZK
-
Vladimír Renčín
(1941-2017)
Před trafikou
Položka č.: 191Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 20,2 x 29,5 cm, sign. PD Renčín, dole text: Lidová moudrost říká - je máj, vyženeme kozy v háj. Pornočasopisy jsou čilejší. Ty je tam vyhánějí celý rok., Antikvariát Dlážděná, člen skupiny Polyegran
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 10 000 - 15 000 CZK
-
Vladimír Renčín
(1941-2017)
Přiletěj češi
Položka č.: 190Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 20,1 x 29,7 cm, sign. PD Renčín, dole text: Přiletěj češi. To je správné. Banánové republiky si mají předávat zkušenosti., Antikvariát Dlážděná, člen skupiny Polyegran
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 10 000 - 15 000 CZK
-
Vladimír Renčín
(1941-2017)
V laboratoři
Položka č.: 189Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 23 x 30,5 cm, dole text: My jsme vlastně taková laboratoř Evropy. Tady se zkoumá co to udělá, když se husitská krev smíchá s pivem., Antikvariát Dlážděná, člen skupiny Polyegran
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 10 000 - 15 000 CZK
-
Ivan Ouhel
(1945-2021)
Políčka
Položka č.: 97Vyvolávací cena: 160.000 CZK (6.667 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
olej, plátno, 2006, 120 x 170 cm, sign. vzadu I. Ouhel 06, lišta, vzadu štítek Galerie Gema, Ivan Ouhel patří k hlavním českým představitelům lyrické abstrakce. Díky své formě se může na první pohled zdát, že Ouhelovy obrazy jsou čistě abstraktní často však vycházejí z reálného základu. Nejčastější…
Aktuální cena: 160.000 CZK (6.667 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 200 000 - 250 000 CZK
-
Jiří Sozanský
(1946)
Z cyklu incident
Položka č.: 96Vyvolávací cena: 19.000 CZK (792 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
tempera, asambláž, lept, papír, 1991, 63,5 x 48 cm, sign. PD Sozanský 91, rám, č. 1/1, Jiří Sozanský je znám zejména pro své rozsáhlé multimediální projekty vázané ke konkrétnímu místu či události, jimiž podněcoval utlumenou výtvarnou scénu již od 70. let. Jeho zájem je koncentrován na člověka v …
Aktuální cena: 19.000 CZK (792 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 30 000 - 40 000 CZK
-
Svatopluk Klimeš
(1944)
Korsická Macchie
Položka č.: 95Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
papír, oheň, 1994, 56 x 43 cm, sign. DU Klimeš 1994, rám, Svatopluk Klimeš vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze (1967–1973) a kromě vlastní tvorby vyučoval od roku 1998 kresbu a malbu na Univerzitě J. E. Purkyně v Ústí nad Labem. Klimeš je znám svými propalovanými obrazy, ač bychom jeho tvor…
Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 10 000 - 14 000 CZK
-
Jan Vyčítal
(1942-2020)
Pastičky
Položka č.: 188Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 22 x 26,7 cm, Text: "Vidíš, já to říkal hned na podzim, že nám myši ty pastičky v chalupě neodpustěj!", Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 10 000 - 15 000 CZK
-
Jan Vyčítal
(1942-2020)
Strašná slova
Položka č.: 187Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 21 x 27 cm, Text: "Ty jseš jedinej, od koho se ta strašná slova mohl naučit!". Na zadní straně technické poznámky z redakce., Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Poslední dražitel: ID8**0 Historie příhozu
Odhadní cena: 10 000 - 15 000 CZK
-
Jan Vyčítal
(1942-2020)
Wabi
Položka č.: 186Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 22 x 27,5 cm, Text: "No tak, Wabi, co ti to udělá, tak je vem na to předkolo Porty s sebou!", Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 10 000 - 15 000 CZK
-
Adriena Šimotová
(1926-2014)
Figura
Položka č.: 94Vyvolávací cena: 95.000 CZK (3.959 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
suchá jehla, lept, 1980, 75,5 x 57,7 cm, sign. PD Adriena Šimotová 80, rám, č. 3/20, Adriena Šimotová je na poli českého výtvarného umění výraznou osobností. Její tvorba je tak citlivou a specifickou záležitostí, že je jen stěží zařaditelná do jakéhokoliv výtvarného proudu umění 20. století. Výrazný…
Aktuální cena: 95.000 CZK (3.959 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 120 000 - 130 000 CZK
-
Oldřich Kulhánek
(1940-2013)
Sv. Šebestian
Položka č.: 93Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
litografie, 1993, 42 x 28 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 93, rám, č. 9/20, český malíř, grafik, ilustrátor, scénograf a pedagog. Vystudoval VŠUP v ateliéru Karla Svolinského. Za grafiky, jimiž údajně hanobil představitele bývalých socialistických zemí, byl za minulého režimu perzekvován. Jeden z naši…
Aktuální cena: 18.000 CZK (750 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 30 000 - 40 000 CZK
-
Oldřich Kulhánek
(1940-2013)
Mužské akty
Položka č.: 92Vyvolávací cena: 6.500 CZK (271 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
litografie, 1997, 26 x 20 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 97, č. 59/200, český malíř, grafik, ilustrátor, scénograf a pedagog. Vystudoval VŠUP v ateliéru Karla Svolinského. Za grafiky, jimiž údajně hanobil představitele bývalých socialistických zemí, byl za minulého režimu perzekvován. Jeden z našich …
Aktuální cena: 6.500 CZK (271 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 10 000 - 15 000 CZK
-
Oldřich Kulhánek
(1940-2013)
On vás přejde humor
Položka č.: 91Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
litografie, 1986, 29,5 x 24 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 86, rám, č. 25/50, český malíř, grafik, ilustrátor, scénograf a pedagog. Vystudoval VŠUP v ateliéru Karla Svolinského. Za grafiky, jimiž údajně hanobil představitele bývalých socialistických zemí, byl za minulého režimu perzekvován. Jeden z n…
Aktuální cena: 5.500 CZK (230 €)
Poslední dražitel: ID4**7 Historie příhozu
Odhadní cena: 10 000 - 15 000 CZK
-
Jan Vyčítal
(1942-2020)
Buřty
Položka č.: 185Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 25,7 x 21 cm, Text: "Eště před chvílí tu ležely dva buřty", Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 10 000 - 15 000 CZK
-
Jan Vyčítal
(1942-2020)
Kokot
Položka č.: 184Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 25,4 x 21,5 cm, Text: "Ko-ko ko-ko kokot", Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 10 000 - 15 000 CZK
-
Jan Vyčítal
(1942-2020)
Stínadla
Položka č.: 183Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 19,8 x 16,8 cm, Text: "Strašně bych chtěl někdy propátrat tvoje stínadla!", Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 10 000 - 15 000 CZK
-
Jiři Winter Neprakta
(1924-2011)
Zámecká prohlídka
Položka č.: 182Vyvolávací cena: 29.000 CZK (1.209 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 27,4 x 19,4 cm, sign. PN Neprakta, vzadu razítko Neprakta, mimo kresbu zašpiněno, studium na SPŠ grafické v Praze a na Přírodovědecké fakultě UK tamtéž
Aktuální cena: 29.000 CZK (1.209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 40 000 - 55 000 CZK
-
Oldřich Kulhánek
(1940-2013)
Hommage Monte Verdi
Položka č.: 84Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
lept, 1972, 44 x 28,5 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 1972, rám, A.P. X, český malíř, grafik, ilustrátor, scénograf a pedagog. Vystudoval VŠUP v ateliéru Karla Svolinského. Za grafiky, jimiž údajně hanobil představitele bývalých socialistických zemí, byl za minulého režimu perzekvován. Jeden z našich …
Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 12 000 - 18 000 CZK
-
Oldřich Kulhánek
(1940-2013)
Antonín Dvořák, Franz Schubert
Položka č.: 83Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
lept, 1986, 16 x 10,5 cm, sign. LD Oldřich Kulhánek 86, český malíř, grafik, ilustrátor, scénograf a pedagog. Vystudoval VŠUP v ateliéru Karla Svolinského. Za grafiky, jimiž údajně hanobil představitele bývalých socialistických zemí, byl za minulého režimu perzekvován. Jeden z našich nejlepších graf…
Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 5 000 - 7 000 CZK
-
Jiří Anderle
(1936)
Dívka a smrt
Položka č.: 81Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
měkký kryt, kombinovaná technika, tuš, papír, 1987, 34 x 42,3 cm, sign. PD Anderle 87, č. 1/1, ve svých grafických a obrazových cyklech vytvořil Jiří Anderle působivé podobenství současného člověka v jeho kontextech mytologických, historických, sociologických. V letech 1955–1961 studoval na VŠUP a A…
Aktuální cena: 18.000 CZK (750 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 25 000 - 35 000 CZK
-
Jiří Anderle
(1936)
Voják
Položka č.: 80Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
suchá jehla, lept, mezzotinta, 1965, 50 x 29 cm, sign. DU Anderle 65, č. 23/40, PD věnování Gerdu Köhrmannovi, Kolín nad Rýnem 1970. Tento tisk pochází z pozůstalosti německého galeristy Gerda Köhrmanna, který s Anderlem dlouhá léta spolupracoval., Antikvariát Dlážděná, žák prof. Pelce a V. Silovské…
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 20 000 - 25 000 CZK
-
Jiři Winter Neprakta
(1924-2011)
Před výstupem
Položka č.: 180Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 22,5 x 29 cm, na zadní straně značeno autorským razítkem NEPRAKTA, dole text: Dneska si dej na tom překusování podkov záležet - hrajeme pro dentisty!, Antikvariát Dlážděná, studium na SPŠ grafické v Praze a na Přírodovědecké fakultě UK tamtéž
Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 14 000 - 20 000 CZK
-
Jiři Winter Neprakta
(1924-2011)
Černí baroni
Položka č.: 178Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
tuš, akvarel, papír, 23,5 x 18 cm, sign. PD neprakta, pasparta, varianta kresby přední a zadní obálky Černých baronů, Antikvariát Ostrovní, studium na SPŠ grafické v Praze a na Přírodovědecké fakultě UK tamtéž
Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 20 000 - 25 000 CZK
-
Jiři Winter Neprakta
(1924-2011)
Černí baroni
Položka č.: 177Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
tuš, akvarel, papír, 1997, 23,5 x 14,5 cm, sign. a věnování DU Neprakta 1997, pasparta, varianta kresby přední a zadní obálky Černých baronů, Antikvariát Ostrovní, studium na SPŠ grafické v Praze a na Přírodovědecké fakultě UK tamtéž
Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 20 000 - 25 000 CZK
-
Ota Janeček
(1919-1996)
Dva kosi
Položka č.: 175Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
akvarel, papír, 18. 11. 1949, 19 x 25 cm, rám, číslo soupisu T. Janečka 8239, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar
Aktuální cena: 18.000 CZK (750 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 22 000 - 28 000 CZK
-
Ota Janeček
(1919-1996)
Pozdrav z Litoměřic
Položka č.: 174Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
tuš, papír, 1947, 23,5 x 17,5 cm, sign. PD Ota J. 47, rám, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar
Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 8 000 - 12 000 CZK
-
Jozef Jankovič
(1937-2017)
Trikrát to isté
Položka č.: 169Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
serigrafie, 1988, 55 x 93 cm, sign. DU Jankovič 88, č. 24/50, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 12 000 - 18 000 CZK
-
Jiří Anderle
(1936)
Kamasútra: El loulabi II
Položka č.: 79Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
suchá jehla, mezzotinta, 1973, 64 x 49,5 cm, sign. DU Jiří Anderle, H.C., dole autorské věnování, ve svých grafických a obrazových cyklech vytvořil Jiří Anderle působivé podobenství současného člověka v jeho kontextech mytologických, historických, sociologických. V letech 1955–1961 studoval na VŠUP …
Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 20 000 - 30 000 CZK