• Marie Čermínová Toyen

    (1902-1980)

    Štyrský - Toyen - Nečas: Průvodce Paříží a okolím

    Položka č.: 190

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, vyd. Jan Fromek, Praha 1927, 6. sv. Malé edice Odeon, obs. 24 fotografií, 13 plánků a 2 mapy, plány kreslil A. Ducháček, pův. clpl. vazba, 802 s., jedna natržena stránka, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Marie Čermínová Toyen

    (1902-1980)

    Georges Bernanos: Pod sluncem satanovým

    Položka č.: 189

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, ob. Toyen, překl. B. Reynek, vyd. Jan Fromek, nakladatelství, Odeon, jako 5. svazek knihovny Kosmopolis, Praha, 1928, pův. brož, 344s., restaurováno: archy nově sešity do pův. ob., zažloutlé okraje, přesahy ob. lehce opotřebeny, jinak velmi dobrý a pěkný stav!, Antiqari.at Radhošťská, antiqar…

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jindřich Štyrský

    (1899-1942)

    V. Nezval: Ulice Git-Le-Coeur

    Položka č.: 188

    Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, kresba na ob. a typ. J. Štyrský, obs. 8 stran s fotografiemi V. Nezvala, J. Štyrského, J Honzla a reprod. obrazu S. Dalího, vyd. Fr. Borový, Praha, 1936, brož, 120s., velmi dobře a pěkně zachováno!, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Obrovského na AVU v Praze

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    Jan Karafiát: Broučci pro malé i veliké děti

    Položka č.: 187

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, kniha, 1. vydání s ilustracemi V. Preissiga, návrh vazby, 11 ilustrací na samostat. přílohách, vstupní kresby ke kapitolám, osobitý rámcový dekor dvoulistů, viněta na patitulu, nakladatel. značka na titulu, dekorativní rámec přípisu, úprava vše Vojtěch Preissig, tiskem Dra Ed. Grégra, číslo s…

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Kamil Lhoták

    (1912-1990)

    Ivan Blatný: Tento večer

    Položka č.: 186

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, reprodukce kresby ve frontispise K. Lhoták, úprava V. Obrtel, vydal B. Stýblo, Praha 1945, 1. sv. Knižnice Lyra, 79 s., brož, lehce zašpiněná, při okrajích pokrčená obálka, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Julius Laurenčič

    Naše mocnářství

    Položka č.: 176

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 28 x 36 cm, vyd. k oslavám 50 let vlády Františka Josefa I., velké množství čb. fotografií, text česky, německy, polsky a latinsky, vyd. Georg Szelinski, K.K. Universitäts - Buchhandlung, Wien, 1898, poloplátěná převazba, kožený hřbet s ražbou a zlacením, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    Vítězslav Nezval: Schovávaná na schodech

    Položka č.: 185

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, adaptace Calderovy hry, 1. vydání, úprava K. Teige, vydal Fr. Borový, Praha 1931, Ex. 93/100, 157 s., plpl. vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium dějin umění na FF UK v Praze a ve škole Bauhausu v Dessau, zakladatel Devětsilu, člen Levé fronty, mluvčí Skupiny surrealist…

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Edgar Allan Poe

    (1809-1849)

    Havran a jiné básně

    Položka č.: 184

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 1. vydání, překlad Jar. Vrchlický, vydali Bursík & Kohout, Praha 1891, 70 s., plpl. vazba, zažloutlé listy, na některých strankách skvrny, odřené rohy a hřbet, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Rainer Maria Rilke

    (1875-1926)

    O lásce a smrti

    Položka č.: 183

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 1. vydání, podpis a věnování překladatele Karla Hádka, vyd. Literární fond Kola spisovatelů, V Habrech 1914, ed. Juventus, 36 s., karton. převazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Martin Cochem von

    (1634-1712)

    Weliký Žiwot Pána a Spasytele Nasseho Krysta Gežjsse, A geho neyswětěgssý a neymilegssý Matky Marye Panny

    Položka č.: 175

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, vylíčení života Ježíšova od populárního náboženského spisovatele a teologa Martina z Kochemu, přeložil, úvodem opatřil a k vydání připravil P. Edelbert Nymburský (1697) ,dvoubarev. text titulního listu, český text frakturou, živé záhlaví, koncová viněta, zdobné linky, iniciály, tisk Jezuitská…

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jacob Ferdinand Wrba Nymburský

    (1646-1714)

    Kurtzer Extract Der Stadt-Recht In Königreich Böheimb / Mit Anführung der Königl: Vern: Lands-Ordnung / Novell: Declarat: Rescripten

    Položka č.: 174

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, právní příručka městských práv v Království českém, v příloze rozkládací dřevořez Baum der Bluts=Freundschafft, přívazek Johann Jacob Weingarten: Manuduction Zum Rechts-Proceß, Sowohl Bey denen Höhern als Stattgerichtlichen Instantien, im Erb-Königreich Böheimb, und Erb-Marggraffthumb Mähren…

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Martin Pelcl

    (1734-1801)

    Neue Kronik von Böhmen. Vom Jahre 530, bis 1780. Nebst einer geographischen Beschreibung, aller Städte, Märkte, Schlösser und anderer merkwürdigen Orte.

    Položka č.: 173

    Vyvolávací cena: 7.500 CZK (313 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, německy sepsaná historie česká, jde o předchůdce čtyřdílné Pelclovy Nowé Kronyky Cžeské, portrét kronikáře Václava Hájka z Libočan mědirytem ve frontispisu, alegorické vyobr. českého lva mědirytem v titulu, do dřeva ryté idealizované portréty českých panovníků v kartuších od Kroka až po Marii…

    Aktuální cena: 7.500 CZK (313 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Hlaváček

    (1874-1898)

    Pozdě k ránu

    Položka č.: 182

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 1. vydání, Moderní revue, Praha 1896, 200 výtisků, 45 s., karton dobová vazba, ohmatané stránky, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Petr Bezruč

    (1967-1958)

    Básně

    Položka č.: 181

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 1. vydání, Čas, Praha 1903, 84 s., clpl. vazba, lehce odřená, na papíře drobné skvrny, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Alan Alexander Milne

    (1882-1956)

    Dobrodružství medvídka Pů

    Položka č.: 180

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 19 x 14 cm, 1. vydání, vyd. J. Naňka, Praha, 1931?, il. E. H. Shepard, př. Z. Mathesiová, pův. clpl. vazba, 132s., kniha restaurována, nový hřbet, pův. nalepen, desky lehce opotřebeny, na hřbetu stopa po červeném fixu, čb. ilustrace vybarvené (gumovatelné), dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • více autorů

    Judaika

    Položka č.: 166

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    3x kniha, 17 x 11,5 cm, první kniha: Machzor ?, hebrejský text, vyd. Anton Schmid, Wien, 1806, polokožená vazba, z části odtržený hřbet, druhá kniha: Festgebete der Israeliten, J. Landau, vyd. J. Schlesinger, Wien und Budapest, 1905, německý a hebrejský text, clpl. vazba se zlaceným zdobením, z část…

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Joseph Ignatz Claus

    (1691-1775)

    Der an vilen Orthen eingeladene Gast-Prediger das ist Unterschidliche Predigen an denen Fest-Tägen Christi des HErrn der Allerseeligsten Jungfrauen und Mutter Gottes Mariä/ der lieben Apostlen/ an anderer Heiligen Gottes

    Položka č.: 164

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 33 x 21 cm, německý text frakturou, latinský text antikvou, titul. s. červeně a černě, ozdobné linky, marginálie, iniciály, ozdobné dřevoryty na koncích kapitol, vyd. Joseph Wolff, Augspurg, 1752, celokožená vazba, 561s., naprasklý hřbet, lehce opotřebeno, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Benignus Kybler

    (1612-1675)

    Wunder - Spiegel oder Göttliche Wunderwerck

    Položka č.: 163

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 31 x 20 cm, Wunder - Spiegel oder Göttliche Wunderwerck Anderer Theil. Auß dem Alt- und Neuen Testament zu einem behülfflichen Vorrath allerhand Predigen So wol für Sonntäg als andere Fest/ Vilfältig außgedeutet und fürgetragen von P. Benigno Kybler der Gesellschaft JESU Priester. Nit weniger…

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Mánes

    (1820-1871)

    A. J. Vrťátko: Perly české

    Položka č.: 161

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 16 x 12 cm, vazba dle návrhu Josefa Mánese, ve frontispisu oceloryt s vyobrazením císaře Františka Josefa a císařovny Alžběty, kreslil Brandeis, ryl Rybička, vyd. Sbor Musea království České, Praha, 1855, pův. clpl. vazba s ornamentální a zlacenou ražbou na předních i zadních deskách podle ná…

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • George Orwell

    (1903-1950)

    Farma zvířat

    Položka č.: 179

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 17 x 13 cm, 1. vydání, vyd. I. L. Kober, Praha, 1946, překlad J. Havelka, il. M. Pokorný, clpl. vazba, obálka chybí, 143s., kniha restaurována, nová předsádka, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jakub Arbes

    (1840-1914)

    J. Ex. hrabě František Thun z Hohenšteina, c. k. místodržící v království českém. Kritika úřadní činnosti Jeho Excelence

    Položka č.: 178

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 23 x 15 cm, tři svazky v jednom, nákl. spisovatelovým, Praha, 1895, polopl. vazba, 256+272+637s., výborný stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Anton Ruthner von

    (1817-1897)

    Das Kaiserthum Oesterreich in malerischen Originalansichten

    Položka č.: 177

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 26 x 18 cm, 33 ocelorytin, vyd. Ferdinand Lange, Darmstadt, 1871, pův. clpl. vazba, 288s., jeden svazek, lehce povolená vazba, místy flíčky na stránkách, vazba opotřebena, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Johann Arndt

    (1555-1621)

    Jana Arnda paterý knihy O pravém křesťanství

    Položka č.: 172

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, převazba s pohárem a zlacením Josef Raiman, Rožďalovice, vyd. Wilfing Kristián, 1783, (Bratislava?), dvoubar. tit. list, 806s. + 6 listů rejstříku, listy mírně ohmatané, některé ušpiněné, okraje desek odřené, jinak vcelku pěkný, zachovalý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Jaromír Erben

    (1811-1870)

    Prostonárodní české písně a říkadla

    Položka č.: 159

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 24 x 17 cm, vyd. A. Hynek, Praha, (1885), sbírka písní, básní a nápěvů, pův. nakl. vazba, přední desky zdobené se zlacením, 814s., kniha restaurována, nová předsádka a hřbet, pův. hřbet nalepen, přední desky mírně opotřebené, na zadní desek stopy od polití, jedna strana uvolněna, dobrý stav, …

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Božena Němcová

    (1820-1862)

    V zámku a v podzámčí

    Položka č.: 157

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 15,5 x 12 cm, vyd. I. L. Kober, Praha, 1869, edice: Národní bibliotéka (3.), Sebrané spisy Boženy Němcové (1.), clpl. nakl. vazba s ražbou a zlacením, 367s., na titl. straně podpis majitele knihy, ušpiněné a mírně odřené desky, lehce uvolněná vazba, jinak velmi dobrě zachováno, Antikvariát Dl…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Hermann August Julius Voellger

    (1855-1930)

    Berner Bauten

    Položka č.: 153

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    56x světlotisk, 40,5 x 31 cm, 56 světlotiskových tabulí dle předloh H. Völlgera, tisk Brunner a Hauser, Zürich, vyd. Ingenieur- & Architekten-Verein, Bern, 1895, křídlová složka v plátěné vazbě s ozdobnou zlatou ražbou, chybí tab. č. 1, soubor obsahuje dvě stejné a nečíslované tabule navíc, textový …

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Daniel Adam z Veleslavína

    (1546-1599)

    Kalendař Hystorycky. Krátké a Summownj poznamenánj wssechněch dnůw gednohokaždého Měsýce, přes celý rok…

    Položka č.: 151

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 28 x 19 cm, upravené vydání z roku 1590, chybí pův. titulní list, je nahrazen dobovou ručně psanou kopií v černé a červené barvě, kresbou tuší nahrazeny obrazové přílohy českého lva a erbů včetně erbu Prahy, z úvodu zachovány ručně dopsané první dvě strany a několik vět v závěru, chybí celá č…

    Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Rafael Santi

    (1483-1520)

    Raffaels Bilder zur biblischen Geschichte

    Položka č.: 171

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 21 x 27 cm, obrazová kniha se 40 původními rytinami, které doprovází textová část v němčině, vyd. Peter Bohmans Erben, Prag, 1841, clpl. převazba, skvrny na stránkách v textové části, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Claudius Claudianus

    (369-404)

    Cl. Claudiani Opera quae exstant ad optimas editiones collata praemittitur notitia literaria studiis societatis Bipontinae

    Položka č.: 170

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 19 x 13 cm, mědiryt na titl. straně, vyd. Typographia Societatis, Biponti, 1784, clpl. převazba, 400s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Václav Hanka

    (1791-1861)

    Rukopis kralodvorský i jiné výbornějsie národnie spěvopravné básně

    Položka č.: 169

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 15 x 9,5 cm, vydání desáté, vyd. V. Hanka, Praha, 1851, clpl. vazba, 137s., vazba lehce opotřebena, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Instagram

Facebook